2014-01-21 11:07:00
Kurier Kwidzyński

Zapraszamy na wirtualny spacer

Działa już witryna internetowa dzięki której, bez ruszania się z domu, można zobaczyć najciekawsze zakątki gminy Kwidzyn. Strona dostępna jest nie tylko w języku polskim, ale również w angielskim i niemieckim. Co ciekawe, teren gminy można także zwiedzać z lotu ptaka.

Powstała witryna internetowa łączy się także z realną rzeczywistością. W ramach działań propagujących walory przyrodnicze, kulturowe i turystyczne samorząd gminy wykonał bowiem w roku 2012 ścieżkę dla pieszych, prowadzącą od ul. Długiej w Marezie, w kierunku katedry i zamku w Kwidzynie. Przy ul. Długiej w Marezie będzie można teraz korzystać z punktu widokowego.

-Znajdziemy w nim miejsce do odpoczynku, a także spędzenia kilku chwil wolnego czasu, w otoczeniu roślin ozdobnych. Będzie tu także tablica informacyjna, opisująca miejsca znajdujące się na terenie naszej gminy, które warto zobaczyć. Wszystkie informacje, umieszczone na tablicy, będzie można odnaleźć także na stronie internetowej - mówi Ewa Nowogrodzka, wójt gminy Kwidzyn, która zachęca do odbycia wirtualnego spaceru podczas niepogodnych dni.

Wystarczy wpisać adres: spacer.gminakwidzyn.pl. Kiedy jednak pogoda będzie sprzyjała do realnych spacerów, warto odwiedzić malownicze zakątki gminy, korzystając z internetowej podpowiedzi.

Koszt realizacji projektu pod nazwą „Wirtualny spacer po gminie Kwidzyn sposobem na promocję walorów przyrodniczych, kulturowych i turystycznych” to ok. 27 tys. zł. Na realizację przedsięwzięcia samorząd gminy uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych.

Tagi: wirtualny spacer, Kwidzyn

Ocena

Autor: (jk) Źródło: Kurier Kwidzyński

Polecamy

Dodaj nowy komentarz
Dodając komentarz akceptujesz Zasady komentowania artykułów i Regulamin.

Komentarze (2)

Dodaj nowy komentarz

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze naruszające Zasady komentowania artykułów lub Regulamin będą usuwane.
.

2015

11

25

środa

Kwidzyn
lekki śnieżek
1.1°C
.
.
.


.