Chrześcijański hip - hop

  • 29.10.2008, 00:19
  • Opr. (ad)
Chrześcijański hip - hop
KWIDZYN. Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów hip – hopowych Full Power Spirit wystąpił w Gimnazjum nr 1. Gościem specjalnym koncertu była Olga Szomańska-Radwan, znana ze współpracy z Piotrem Rubikiem w „Tu es Petrus”.
Artyści przyjechali na zaproszenie Stowarzyszenia Ewangelizacyjnego „Kerygmat” i Gminazjum nr 1.
- Mogłoby się wydawać, że spotkanie będzie czysto rozrywkowe. Jednak nic bardziej mylnego. Wizyta miała o wiele głębszy sens, ponieważ artyści przybyli nie tylko z kameralnym koncertem, ale przede wszystkim, aby zaprezentować przedsięwzięcie profilaktyczno – edukacyjne o nazwie „Znajdź pomysł na siebie” – wyjaśnia Elżbieta Kaniecka z Gimnazjum nr 1.
Prezes Kerygmatu, Ewa Schneider, podkreśliła, że spotkanie jest pewnego rodzaju prezentem z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
- Jest to święto nie tylko grona pedagogicznego - jak się powszechnie uważa, ale wszystkich osób uczestniczących w procesie edukacji, a więc na równi: nauczycieli, uczniów, personelu administracyjnego i technicznego – powiedziała.

Organizacją spotkania i koordynacją całości zajął się Maciej Manowski, woceprezes stowarzyszenia. Muzycy Full Power Spirit podczas programu w zróżnicowany sposób  próbowali wskazać, gdzie we współczesnym świecie warto szukać szacunku, miłości oraz akceptacji, ponieważ w tych trzech wartościach można zamknąć słowo - szczęście. W prezentację zaangażowano uczniów, którzy wzięli udział także w konkursach. Odbył się też pokaz beat - boxu (gra na instrumentach perkusyjnych za pomocą ust). Program zawierał również elementy profilaktyki antyalkoholowej i narkotykowej oraz przesłanie: „Stop przemocy!”. Słowo mówione bądź śpiewane - czy też rapowane, podparte zostało obrazem, ponieważ autorzy wykorzystali do tego celu - specjalnie przygotowaną wizualizację komputerową. Pozytywne przesłanie wzmacniane zostało kameralnym koncertem, po którym była również okazja do krótkich indywidualnych rozmów i konsultacji uczestników programu z osobami prowadzącymi spotkanie.
Opr. (ad)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe