Potrzebne schronisko dla zwierząt

  • 28.02.2014, 13:56
  • (jk)
Potrzebne schronisko dla zwierząt
Henryk Ordon, przewodniczący rady gminy Kwidzyn chce rozpoczęcia dyskusji wszystkich samorządów w powiecie kwidzyńskim na temat utworzenia powiatowego schroniska dla zwierząt. Powodem są coraz wyższe koszty związane z opieką nad zwierzętami bezdomnymi. Obecnie zwierzęta są odławiane i ich umieszczane w schronisku w Grudziądzu. Według przewodniczącego rady utworzenie schroniska w powiecie obniżyłoby koszty opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

Rada gminy wprowadziła korekty do programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt.

Ogłoszenie lokalne Kwidzyn
Ogłoszenie lokalne Kwidzyn
Ogłoszenie lokalne Kwidzyn

-Uchwałę w tej sprawie podejmowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Zmiana dotyczy tylko ustalenia miejsca do którego trafią zwierzęta. Należy skończyć wreszcie dyskusje na temat bezdomnych psów. Powiedziano na ten temat już bardzo dużo. Pani wójt powinna w najbliższym czasie przeprowadzić rozmowy z wójtami gmin, burmistrzami Kwidzyna i Prabut na temat utworzeniem schroniska dla zwierząt w powiecie kwidzyńskim. Trzeba sprawdzić czy jest zainteresowanie tym tematem. Jeśli nie zaczniemy rozmawiać na ten temat, to w przyszłym rok przyjdzie nam przeznaczyć na psy 200 tys. zł – uważa Henryk Ordon, przewodniczący rady gminy Kwidzyn.

Na realizację programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt, samorząd gminy przeznaczył w tym roku 165 tys. zł. Odławianiem bezdomnych zwierząt będzie zajmowała się grudziądzka firma, a zwierzęta będą trafiały do Ośrodka Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie. Samorządy obciążono nie tylko kosztami związanymi z odławianiem i umieszczaniem zwierząt w schronisku i kosztami weterynaryjnymi, lecz ale także poszukiwaniem nowych właścicieli dla bezdomnych zwierząt i prowadzeniem akcji edukacyjnych. Według samorządowców z gminy Kwidzyn nie ma tak naprawdę bezdomnych zwierząt. W większości są to bowiem czworonogi wolno puszczane przez swoich właścicieli.

(jk)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe