Kupią wóz strażacki

  • 30.04.2014, 09:57
  • (jk)
Kupią wóz strażacki
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Tychnowach będzie miała nowy samochód strażacki. Samorząd gminy Kwidzyn zdecydował się przekazać na jego zakup dotację w wysokości 290 tys. zł. Pojazd używany przez strażaków obecnie ma już 37 lat i jak twierdzą jego użytkownicy stał się niebezpieczny, a jego remont nieopłacalny.  

-Koszt zakupu nowego samochodu to ok. 650 tys. zł, w tym środki zewnętrzne to 360 tys. zł. Cena samochodu będzie jednak znana po zakończeniu przetargu, prowadzonego przez Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Umowa w sprawie przekazania dotacji zostanie podpisana pomiędzy gminą, a jednostką OSP. Do pierwszego maja musimy przekazać pieniądze na konto OSP w Tychnowach – mówi Ewa Nowogrodzka, wójt gminy Kwidzyn.

Uchwała w sprawie przekazania dotacji została podjęta przez radnych jednogłośnie. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Tychnowach funkcjonuje od 1998 roku w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Strażacy z Tychnów wyjeżdżali w ubiegłym roku 24 razy aby gasić pożary, a także do innych zdarzeń, w tym wypadków drogowych.

(jk)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe