Kupią wóz strażacki

  • 30.04.2014, 09:57
  • (jk)
Kupią wóz strażacki
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Tychnowach będzie miała nowy samochód strażacki. Samorząd gminy Kwidzyn zdecydował się przekazać na jego zakup dotację w wysokości 290 tys. zł. Pojazd używany przez strażaków obecnie ma już 37 lat i jak twierdzą jego użytkownicy stał się niebezpieczny, a jego remont nieopłacalny.  

-Koszt zakupu nowego samochodu to ok. 650 tys. zł, w tym środki zewnętrzne to 360 tys. zł. Cena samochodu będzie jednak znana po zakończeniu przetargu, prowadzonego przez Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Umowa w sprawie przekazania dotacji zostanie podpisana pomiędzy gminą, a jednostką OSP. Do pierwszego maja musimy przekazać pieniądze na konto OSP w Tychnowach – mówi Ewa Nowogrodzka, wójt gminy Kwidzyn.

Ogłoszenie lokalne Kwidzyn
Ogłoszenie lokalne Kwidzyn
Ogłoszenie lokalne Kwidzyn

Uchwała w sprawie przekazania dotacji została podjęta przez radnych jednogłośnie. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Tychnowach funkcjonuje od 1998 roku w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Strażacy z Tychnów wyjeżdżali w ubiegłym roku 24 razy aby gasić pożary, a także do innych zdarzeń, w tym wypadków drogowych.

(jk)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe