Rowerowa współpraca

  • 10.10.2014, 08:44
  • (jk)
Rowerowa współpraca
Do końca października powinno zostać podpisane porozumienie pomiędzy samorządem powiatu i gminami w sprawie tworzenia szlaków rowerowych. Współpraca ma dotyczyć przede wszystkim włączenia się gmin w tworzenie ścieżek rowerowych, które mają biec koroną wałów przeciwpowodziowych. Projekt taki zamierza realizować marszałek województwa pomorskiego, który podpisał już w tej sprawie porozumienie z marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego.

Wicestarosta kwidzyński uważa, że ważne, aby do tego projektu przystąpiły wszystkie gminy powiatu, gdyż stwarza to szanse rozwoju turystyki.

-Chcemy jeszcze w tym miesiącu podpisać porozumienie ze wszystkimi samorządami. Rozwój szlaków rowerowych wspiera także grupa osób, której przewodniczy pan Maciej Dec z International Paper Kwidzyn. Nie wiem czy dojdzie w tym tygodniu do spotkania, ale przygotowujemy obecnie treść porozumienia, w którym ustalimy zakres współpracy – mówi wicestarosta Andrzej Fortuna.

Zainteresowane rozwojem szlaków rowerowych są nie tylko gminy wiejskie, ale także miasto Kwidzyn, które zamierza stworzyć na bazie dworca PKP i przyległego terenu swego rodzaju centrum komunikacyjne, w którym miałaby znaleźć się także wypożyczalnia rowerów, którymi można by wyruszać na rowerowe szlaki.

(jk)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zenona
Zenona 13.10.2014, 13:37
Tyko wałów nie wykładajcie polbrukiem !!!

Pozostałe