Kociewsko-Powiślański rajd rowerowy

  • 23.07.2015, 10:52
  • (f)
Kociewsko-Powiślański rajd rowerowy
Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie wspólnie z Urzędem Miejskim w Kwidzynie oraz Urzędem Miasta i Gminy Gniew zaprasza na I Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy. Impreza odbędzie się w dniach 25-26 lipca i aktywnie połączy Kociewie z Powiślem. Sama data rajdu nawiązuje natomiast do dnia otwarcia mostu przez Wisłę.

Organizacje wspólnie opracowały przebieg trasy, tak aby możliwe było odwiedzenie najbardziej urokliwych zakątków po obu stronach Wisły.

-Pierwsze rozmowy o możliwości zorganizowania dwudniowej imprezy rowerowej odbywającej się na Kociewiu i Powiślu były już prowadzone w roku 2014. Inicjatywa LOT Kociewie trafiła na podatny grunt, ponieważ do tej pory było brak imprezy, która łączyłby turystycznie i aktywnie nasze obszary – mówi Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie.

Start rajdu nastąpi w Gniewie o godz. 10:00. Pierwszego dnia do przejechania będzie ok. 50 km, nocleg w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór - bagaże będą przewożone) przewidziany jest w Szkole Podstawowej w Liczu. Trasa powiedzie przez Tymawę – Lipianki – Janowo – Biały Dwór – Tychnowy - Szadowo Młyn – Licze. Natomiast w niedzielę, w drodze powrotnej na Kociewie, do pokonania będzie 45 km przez Kwidzyn – Korzeniewo – Aplinki – Opalenie – Małą Karczmę – Wyręby – Piaseczno – Gniew.

-Dzięki otwarciu mostu w Opaleniu droga na Powiśle jest o wiele krótsza i prostsza. Również nasza współpraca zyskała na tym fakcie, ponieważ razem z Urzędem Miejskim z Kwidzyna wypracowaliśmy model dzielenia się informacjami o wydarzeniach odbywających się na naszych terenach – mówi Magdalena Frost-Guz z Urzędu Miasta i Gminy Gniew.

Zapisy zainteresowanych udziałem w rajdzie przyjmowane są telefonicznie pod numerem 58 531 37 41 lub mailowo: info@kociewie.eu

(f)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe