Akcja pomocy kombatantom na Kresach Utraconych

  • 30.12.2015, 08:17
  • (a)
Akcja pomocy kombatantom na Kresach Utraconych
Sukcesem zakończyła się akcja zbierania paczek dla kombatantów żyjących na Kresach Utraconych. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców powiatu kwidzyńskim koordynatorom tej ogólnopolskiej akcji udało się zebrać około 150 paczek. To znacznie więcej niż rok temu.

-Wszystkim ofiarodawcom, a także osobom i firmom, które w inny sposób pomogły w naszej akcji serdecznie dziękujemy – mówi Lech Makowski, prezes Klubu Gazety Polskiej „Kwidzyn II” i Stowarzyszenia Kresowiaków, koordynatorów akcji w powiecie kwidzyńskim. - Najważniejsza jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a którzy poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, przez przebywanie do późnych lat pięćdziesiątych w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie zza wschodnią granicą Polski. Do dziś dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode pokolenia patriotyzmu oraz wzmacniają polską narodową kulturę.

Kwidzyńscy koordynatorzy podkreślają, że wiele osób pyta kto otrzyma zebrane paczki. Trafią one do żyjących, niekiedy w bardzo złych warunkach ekonomicznych , polskich Kombatantów Armii Krajowej i innych organizacji walczących z niemieckim i sowieckim totalitaryzmem. Na dawnych Kresach Wschodnich żyje jeszcze stu kilkudziesięciu żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych.

-Każdy z nas może wspomóc ich świąteczną paczką, która jest dla nich wielkim wsparciem, a dla nas niewielkim wysiłkiem – podkreśla L. Makowski.

(a)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe