Wyjątkowy smak świąt

  • 30.12.2015, 09:25
  • (RB)
Wyjątkowy smak świąt
Po raz kolejny mieszkańcy Prabut wzięli udział w tradycyjnym, gminnym stole bożonarodzeniowym. Najróżniejsze potrawy nawiązujące do nadchodzących świąt przygotowały panie z siedmiu kół gospodyń wiejskich z terenu gminy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Po raz kolejny mieszkańcy Prabut wzięli udział w tradycyjnym, gminnym stole bożonarodzeniowym. Najróżniejsze potrawy nawiązujące do nadchodzących świąt przygotowały panie z siedmiu kół gospodyń wiejskich z terenu gminy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Tradycyjnie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, prabucka hala sportowa zamienia się w miejsce, gdzie na stołach królują potrawy wigilijne i świąteczne. W tegorocznej edycji gminnego stołu wzięło udział 7 kół gospodyń wiejskich, jednak wśród wystawców nie mogło również zabraknąć Stowarzyszenia na Rzecz Osób Ubogich, które działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Prabutach. Jak zawsze, pracownicy ośrodka oraz członkowie stowarzyszenia zadbali o to, aby ich stół by również odpowiednio przygotowany na tę imprezę. W degustacji świątecznych potraw wzięli natomiast udział członkowie Klubu Seniora oraz słuchacze Uniwersytetu III Wieku.

Dyrektor Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu przyznaje, że organizacja świątecznego stołu to miły obowiązek.

-Jest już naszą tradycją, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia przygotowujemy halę sportową na przyjęcie gości, którzy wprowadzają nas w świąteczny klimat. Dania serwowane przez panie z kół gospodyń wiejskich są naprawdę różnorodne. Tego dnia każdy również mógł spróbować dań, których nie przygotowuje się w domu. Zanim jednak rozpoczęła się kulinarna degustacja, w świąteczną atmosferę wprowadził nas wszystkich zespół wokalny działający w domu kultury – mówi Marcin Kruszyński, dyrektor prabuckiego ośrodka kultury.

Oczywiście nie mogło zabraknąć także życzeń od gospodarza prabuckiej ziemi czyli burmistrza Marka Szulca. W imieniu rady miasta, życzenia pomyślności z okazji nadchodzących świąt i zbliżającego się nowego roku złożył natomiast Włodzimierz Wiśniewski, a przygotowane potrawy pobłogosławił ksiądz Mariusz Pietrzykowski, proboszcz prabuckiej parafii. On także złożył wszystkim najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

(RB)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe