Debata z seniorami w Prabutach

Debata z seniorami w Prabutach
We wtorek w Urzędzie Miasta i Gminy Prabuty odbyła się debata społeczna pn. "Bezpieczny senior" zorganizowana z inicjatywy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie i Komisariatu Policji w Prabutach. Dyskusja poświęcona była problematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych.

Wczorajsza debata odbyła się w godzinach 11.00 – 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Prabutach. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Prabut oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie i Komisariatu Policji w Prabutach.

Głównym jej celem było przede wszystkim uwrażliwienie zebranych osób na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Policjanci przybliżyli słuchaczom tematykę działania oszustów m.in. metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Poinformowali również, jak należy postępować w przypadku zagrożenia oraz jak skutecznie można poprawić swoje bezpieczeństwo.

Przybyłym gościom przedstawiono prezentację ukazującą różnorodność oszustw i innych przestępstw jakie dokonywane są na osobach starszych. Zebrani żywo dyskutowali i wymieniali się doświadczeniami na temat reagowania i zapobiegania tego rodzaju przestępstwom. Podczas debaty poruszano także zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotyczące noszenia odblasków po zmierzchu.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe