Zaatakowali i okradli 64-letnią kobietę. Grozi im 12 lat

Zaatakowali i okradli 64-letnią kobietę. Grozi im 12 lat
Funkcjonariusz Wydziału Prewencji wspólnie z funkcjonariuszami patrolówki zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców w wieku 19 i 17 lat, podejrzewanych o dokonanie rozboju na szkodę 64-letniej mieszkanki Kwidzyna. Napastnicy zaatakowali poszkodowaną użyli w stosunku do niej siły, a następnie ukradli jej telefon komórkowy i damską torebkę. Po zatrzymaniu, w trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli utracone mienie o wartości 145 złotych. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 24 stycznia br. około godziny 20.15. na ulicy Grunwaldzkiej w Kwidzynie doszło do rozboju. 64-letnia kobieta została zaatakowana przez dwóch sprawców, którzy po obezwładnieniu, ukradli jej telefon komórkowy, torebkę damską, w której był dowód osobisty, legitymacja rencisty oraz portfel.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu przestępstwa rozpoczęli pracę nad ustaleniem tożsamości sprawców. Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za to przestępstwo.

Po zatrzymaniu obu mężczyzn policjanci odzyskali skradziony telefon oraz torebkę. W trakcie przesłuchania 19-latek przyznał się do jeszcze innej kradzieży torebki na ulicy Kopernika, która miała miejsce w sobotę 23 stycznia br.

Zatrzymani mężczyźni spędzili noc w policyjnej celi. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

BEZ NAZWY
BEZ NAZWY 27.01.2016, 11:27
BRAWO ZA SZYBKĄ I SKUTECZNĄ INTERWENCJĘ POLICJI ,A GÓWNIARZOM KONKRETNIE DOSOLIĆ DL A PRZYKŁADU -JAKIEŚ ZAWIASKI TYLKO KONKRETNA KARA ....ALE ZNAJĄC NASZE SĄDY CHŁOPACZKI SIĘ WYWINĄ I TYLKO NABIORĄ ODWAGI A PRACA POLICJI NA MARNE ....ŻAL I WSPÓŁCZUCIE DLA RODZICÓW KTÓRZY PEWNIE SERCE WKŁADALI W WYCHOWANIE ....

Pozostałe