Nietrzeźwi i bez uprawnień - weekend na drogach powiatu

Nietrzeźwi i bez uprawnień - weekend na drogach powiatu
Dwóch nietrzeźwych kierowców oraz dwóch bez uprawnień zatrzymali minionego weekendu policjanci. Badania alkomatem u zatrzymanych mężczyzn pokazały od 0,9 do1,1 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwi kierowcy wkrótce usłyszą zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi do 2 lat pozbawiania wolności i utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz sądowy zakaz jazdy. Natomiast pozostali dwaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem bez uprawnień za co grozi kara grzywny. Karze grzywny podlega również osoba, która dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mająca wymaganych uprawnień.

Od piątku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszego z nich zatrzymali do kontroli drogowej 6 lutego br. kilka minut po godzinie 11.00 w Kaniczkach. Zatrzymanym do kontroli 35 – letni mieszkaniec Kwidzyna kierował swoim vw będąc w stanie nietrzeźwości. Alkotest pokazał u niego prawie promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Drugiego nietrzeźwego, tym razem motorowerzystę, zatrzymano w niedzielę przed godziną 17.00 w miejscowości Korzeniewo. W trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej policjanci wyczuli od niego alkohol. Po sprawdzeniu trzeźwości u 20 – letniego mieszkańca powiatu kwidzyńskiego, okazało się, że jest nietrzeźwy. Alkotestu pokazał ponad 1,13 promila alkoholu. Motorower został zabezpieczony na policyjnym parkingu. 

Obaj mężczyźni wkrótce usłyszą zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz sądowy zakaz jazdy i wysoka kara grzywny. 

W sobotę o godzinie 15.30 w Kwidzynie na ulicy Sportowej patrol policji zatrzymał do kontroli kierującego samochodem alfa romeo, po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że mężczyzna, który siedział za kierownicą nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. Sprawdzono jego trzeźwość – był trzeźwy. 

Po północy z soboty na niedzielę o godzinie 02.30 w miejscowości Wiśliny funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego vw polo. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, że on również nie posiada uprawnień do kierowania. Samochód został odholowany na policyjny parking. Pierwszy z mężczyzn został ukarany mandatem za popełnione wykroczenie, natomiast sprawa drugiego mężczyzny trafi do sądu.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe