Awdiejew nadal chwyta za serca

  • 9.02.2016, 18:36
  • (fox)
Awdiejew nadal chwyta za serca
Alosza Awdiejew, choć ma już 76 lat, nadal gromadzi tłumy wiernych słuchaczy. Przekonać się mogli o tym uczestnicy jego koncertu, który odbył się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ryjewie. Miłośnicy jego twórczości wykorzystali dosłownie każdy wolny kąt, aby móc delektować się muzyką i humorem tego artysty.  

Gminna Biblioteka Publiczna w Ryjewie co jakiś czas zaskakuje gośćmi, którzy występują w jej skromnych murach. Wystarczy przypomnieć chociażby koncert Krystyny Prońko czy też występ kabaretu „Koń Polski”. Tym razem przed ryjewską publicznością wystąpiło trio Aloszy Awdiejewa, a ilość widzów, którzy pojawili się w bibliotece, zaskoczyła nawet jej dyrektorkę Annę Biskupską.

Warto podkreślić, że Alosza Awdiejew to artysta wyjątkowy, ale też wybitny naukowiec i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony oraz tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru. Dodaje również przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Ryjewie artysta wystąpił z towarzyszeniem Kazimierza Adamczyka (bas) i Marka Piątka (gitara). Zważywszy na ograniczoną przestrzeń biblioteki koncert zgromadził tłumy wielbicieli twórczości artysty. Zajęte było każde krzesło oraz każde miejsce pomiędzy bibliotecznymi regałami, z którego choć odrobinę widać było grającego artystę. Awdiejew zaprezentował natomiast swoje największe przeboje, okraszając wykonywane piosenki specyficznym humorem.

(fox)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe