Szpital jest na plusie

  • 11.02.2016, 09:49
  • (jk)
Szpital jest na plusie
Kwidzyński szpital powinien zakończyć ubiegły rok na finansowym plusie. Starosta Jerzy Godzik poinformował radnych, że spółka na koniec października ubiegłego roku zanotowała wynik dodatni. O kondycję finansową szpitala i związane z nim przyszłe inwestycje pytał podczas ostatniej sesji Zbigniew Koban, radny powiatu (PiS). 

Radny poruszył także temat realizacji umowy, którą powiat podpisał ze spółką w 2013 roku. EMC Instytut Medyczny S.A. przejął wówczas 87 proc. udziałów w spółce „Zdrowie”, zarządzającej szpitalem w Kwidzynie. Zgodnie z umową spółka EMC będzie użytkowała udziały do 1 czerwca 2018 roku. Po tym czasie zawarta ma zostać umowa dotycząca ich sprzedaży.

-Czy ta umowa jest realizowana. Czy jako powiat jesteśmy z jej realizacji usatysfakcjonowani – pyta Zbigniew Koban.

Jerzy Godzik twierdzi, że za październik spółka była już 355 tys. zł. na plusie.

-To jest już bardzo dobry wynik. Nie mamy powodu, abyśmy nie byli usatysfakcjonowani z realizacji umowy, gdyż zakładała ona realizację świadczeń na nie mniejszym kontrakcie niż przed jej podpisaniem – twierdzi Jerzy Godzik.

Starosta dodaje, że przesunięcie terminu kontraktowania odsunęło w czasie planowane przez spółkę inwestycje w kwidzyńskim szpitalu.

-Nikt nie będzie inwestował obecnie, czekając na nowe kontraktowanie. Z tego co wiem kontraktowanie zostało przesunięte do połowy 2017 roku. Niezbędne inwestycje mają być wykonywane tylko wtedy, kiedy zajdzie potrzeba, żeby nie zatrzymać działalności szpitala – mówi Jerzy Godzik.

Według starosty spółka przedstawiła wizję rozwoju szpitala, której nie było w umowie.

-Jej realizacja to tylko i wyłącznie wola firmy – wyjaśnia Jerzy Godzik.

Grupa EMC liczy 10 szpitali i 16 przychodni w sześciu województwach. W 2013 roku w posiadanie większościowego pakietu akcji EMC Instytut Medyczny wszedł słowacko-czeski fundusz inwestycyjny Penta Investments.

(jk)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe