Dzieci Seniorom – Spotkanie Trzech Pokoleń

  • 12.02.2016, 14:47
  • (RB)
Dzieci Seniorom – Spotkanie Trzech Pokoleń
Już po raz siódmy szkoła w Nebrowie Wielkim zorganizowała spotkanie trzech pokoleń. Na wspólnej sali spotykali się seniorzy, osoby aktywne zawodowo i najmłodsi czyli szkolna społeczność. -Takie spotkania rodzą niepowtarzalną więź. Sprawiają, że wszyscy, bez względu na wiek i płeć, czują się potrzebni i tworzą piękne wspomnienia – podkreślają organizatorzy spotkania.

„Dzieci – Seniorom” to jedna z najpiękniejszych uroczystości wpisana na stałe w kalendarz roku szkolnego szkoły w Nebrowie Wielkim. Uczniowie i przedszkolacy długo przygotowują się do tego spotkania. Tym razem trzy pokolenia mieszkańców okolicznych miejscowości spotkały się w Tłusty Czwartek czyli 4 lutego.

Ważną rolę w życiu człowieka odgrywają ego przodkowie

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Mariola Strzelczyk, która powitała licznie przybyłych gości oraz przedstawicieli współpracujących ze szkołą instytucji. W szczególności powitała jednak seniorów, głównych bohaterów spotkania, do których skierowała też swoje pierwsze słowa.

-Staramy się wpoić dzieciom, jak ważną rolę odgrywają w życiu człowieka jego przodkowie, w jaki sposób okazywać starszym należny im szacunek, jak podziękować za ich pracę, troskę, za miłość. Uwieńczeniem tych działań jest organizacja dnia, w którym swoje święto obchodzą nie tylko babcie i dziadkowie swoich wnucząt, ale wszyscy sędziwi mieszkańcy Nebrowa i okolic – podkreśliła Mariola Strzelczyk, dyrektor szkoły.

Młodość jest piękna, lecz szybko przemija

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała wójt gminy Sadlinki Elżbieta Krajewska, składając wszystkim życzenia oraz podziękowała organizatorom za realizację tego wspaniałego przedsięwzięcia.

-Warto korzystać z doświadczeń innych: mądrych, dobrych i rozsądnych, bo wiele rzeczy jest w życiu ważnych, ale roztropność i mądrość musi być ponad wszystkim – powiedziała wójt Elżbieta Krajewska.

Wspólne biesiadowanie

Specjalnie dla zaproszonych gości przedszkolacy i uczniowie szkoły zaprezentowali przygotowany program artystyczny, w którym nie zabrakło inscenizacji, wierszy, tańców i wesołych piosenek. Po zakończonej oficjalnej części uroczystości przyszedł natomiast czas na wspólne biesiadowanie. Wyśmienite dania przygotowali rodzice oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nebrowa Wielkiego. Jako, że spotkanie wypadło w Tłusty Czwartek, na stołach nie mogło zabraknąć również słodkich smakołyków. Wspólna zabawa, śpiew, wspomnienia wypełniały salę gimnastyczną jeszcze przez kilka godzin.   

(RB)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe