Kierowca nie zachował ostrożności

  • 25.02.2016, 14:19
  • (RB)
Kierowca nie zachował ostrożności
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na ulicy Grudziądzkiej, w niewielkiej odległości od szlabanu kolejowego. Jadący od strony Gardei samochód ciężarowy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zatrzymał się w pobliskim rowie. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 23 lutego, tuż po godzinie 18. Jadący od strony Gardei, w kierunku Grudziądza, samochód ciężarowy na toruńskich numerach rejestracyjnych, przystosowany do przewozu drewna do kwidzyńskiego zakładu IP, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Do tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło podczas manewru wymijania samochodu osobowego. Kierowca samochodu ciężarowego nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległe pobocze.
Świadkowie zdarzenia podkreślają, że usłyszeli tylko groźny huk. Okazało się, że to pusta naczepa otarła się o rosnące na poboczu drzewa, i częściowo została uszkodzona. W zetknięciu z podłożem ucierpiało również podwozie samochodu. Na miejscu prawie natychmiast pojawili się strażacy z gardejskiej OSP oraz policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Kierowca, na szczęście nie doznał żadnych obrażeń. Utrudnienia dla kierowców trwały kilkadziesiąt minut.

(RB)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe