Płonął dom w Szałwinku

  • 2.03.2016, 09:42
  • (jk)
Płonął dom w Szałwinku
Pięć jednostek straży pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł w budynku mieszkalnym w Szałwinku. Zgłoszenie o pojawieniu się ognia wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie o godz. 02.40 nad ranem. W czasie akcji dowożona była woda. Ogień gaszono między innymi z podnośnika.

-Strażacy przeszukali wszystkie pomieszczenia w budynku. Po ugaszeniu ognia przewietrzono cały obiekt. Zakręcony został także zawór główny wody, aby zminimalizować zalanie obiektu. Wykonane zostały również prace rozbiórkowe. Pomieszczenia budynku zostały natomiast przeszukane przy użyciu kamery termowizyjnej. Z mieszkania wyniesiono także mienie, które nie zostało objęte pożarem - informuje st. kpt. Jan Chodukiewicz, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło pięć zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie oraz zastępy z ochotniczych straży pożarnych w Pastwie, Ryjewie, Tychnowach i Rakowcu. Straty oszacowano na około 400 tys. zł. Przyczyna pożaru nie jest znana.

(jk)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe