Szukają pomieszczeń dla biblioteki

  • 3.03.2016, 13:38
  • (RB)
Szukają pomieszczeń dla biblioteki
Prabucka biblioteka publiczna ma poważne problemy lokalowe. Wie o nich doskonale burmistrz Marek Szulc. Radny Włodzimierz Wiśniewski zaproponował, aby po wybudowaniu nowej strażackiej remizy bibliotekę gminną przenieść do byłej siedziby strażaków.  

-Obecny stan techniczny biblioteki przy ulicy Łąkowej nie jest najlepszy. Dach jest popękany i być może niebawem z jednej biblioteki zrobią się dwie. Jeśli już podjęliśmy decyzję o budowie nowej siedziby dla prabuckich strażaków, to czy nie byłoby dobrym pomysłem przeniesienie tam biblioteki? Wówczas działalność biblioteki na pewno by się rozszerzyła – zaproponował Włodzimierz Wiśniewski.

W „nowakówce” szału nie ma

Radni pytali też burmistrza Marka Szulca, czy dobrym pomysłem nie byłoby przeniesienie biblioteki do jednego z budynków w przejętych od starostwa warsztatach szkolnych. Propozycja usytuowania biblioteki w byłym budynku administracyjnym, na terenie warsztatów nie zyskała jednak akceptacji. Władze miasta mają inny pomysł na jego zagospodarowanie.

Pomysł radnego Wiśniewskiego nie został jednak odrzucony. Jak podkreślił Marek Szulc, warto popracować nad tą propozycją.

-Propozycja przeniesienia biblioteki warta jest rozważenia z dwóch powodów. Stan techniczny i powierzchnia biblioteki przy ulicy Łąkowej nie spełnia już żadnych norm. Pierwotnie myślałem nad przeniesieniem biblioteki do tzw. „nowakówki”. Jest tam wprawdzie więcej miejsca, ale szału nie ma. Nie ukrywam, że jeśli straż wyprowadzi się z ulicy Reymonta to już pojawili się chętni, aby ten obiekt wykupić. Od poprawy warunków lokalowych miejsko-gminnej książnicy jednak nie uciekniemy – poinformował Marek Szulc.

Filię urzędu pracy czeka przeprowadzka

Burmistrz wyjaśnił również radnym, że propozycja przeniesienia biblioteki na teren warsztatów szkolnych jest obecnie niemożliwa. Wprawdzie były budynek administracyjny jest w dobrym stanie, ale jego powierzchnia też będzie zbyt mała dla biblioteki publicznej. Ponadto, prabucki magistrat ma już pomysł, co z nim w najbliższym czasie zrobić.

-Do tego budynku zamierzamy przenieść filię powiatowego urzędu pracy. Prawda jest taka, że potrzebujemy w urzędzie miasta kolejnych pomieszczeń. W ¼ budynku powstanie w najbliższych miesiącach lecznica dla zwierząt, bowiem do Prabut chce się sprowadzić dwoje młodych lekarzy weterynarii z Olsztyna. Obecnie, są oni na etapie uzyskiwania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej jaką będzie właśnie prowadzenie lecznicy. Tak więc w najbliższym czasie powstanie w naszym mieście profesjonalny gabinet weterynaryjny – poinformował Marek Szulc.  

(RB)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe