Dojazd do terenów inwestycyjnych

  • 15.03.2016, 10:24
  • (jk)
Dojazd do terenów inwestycyjnych
Samorząd gminy wybuduje drogę prowadząca do terenów inwestycyjnych położonych na terenie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

-Nie mogliśmy rozpocząć wcześniej żadnych działań, gdyż grunt pod drogą jest własnością Agencji Nieruchomości Rolnych – wyjaśnia Ewa Nowogrodzka, wójt gminy Kwidzyn. -Prowadziliśmy długo starania, aby przejąć teren. W ubiegłym roku, za zgodą ANR, wydzielona została działka pod tą drogą. Zatwierdzony został także podział działek. Wcześniej została wydana decyzja celu publicznego. W tym roku drodze została nadana kategoria drogi gminnej, w rozumieniu ustawy o drogach publicznych. To istotne dla nieodpłatnego przekazania tych gruntów. Na dzień dzisiejszy posiadamy umowę, która daje nam prawo do dysponowania tym gruntem, do czasu jego przekazania.

Wójt gminy Kwidzyn dodaje, że dojazd do terenów inwestycyjnych będzie odbywał się na wysokości małej obwodnicy i będzie to jedyny dojazd.

-Zamierzamy ubiegać się o dofinansowanie do budowy drogi ze środków unijnych, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nie wiemy jednak czy otrzymamy pieniądze. Kryteria, jakie należy spełnić są bardzo mocno wyśrubowane. W najbliższym czasie złożymy wniosek - mówi Ewa Nowogrodzka.

(jk)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe