Rozbój w salonie gier. Policja zatrzymała podejrzanych

  • 21.03.2016, 12:18
  • (fox)
Rozbój w salonie gier. Policja zatrzymała podejrzanych
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy, w wieku 17-32 lat, weszli do jednego z salonów gier w Kwidzynie, gdzie spożywali alkohol, a następnie pobili i skrępowali pracownika salonu. Mężczyźni ukradli pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz włamali się do automatów kradnąc z nich kasetki z pieniędzmi w kwocie ok. 3 tys. złotych.

Do rozboju doszło w miniony piątek, 18 marca. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie został poinformowany wówczas przez jednego z mieszkańców, że w jednym z salonów gier znajduje się pobity i skrępowany mężczyzna. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że do lokalu weszli czterej mężczyźni, którzy następnie zaatakowali znajdującego się tam pracownika.

-Sprawcy skrępowali mężczyznę, pobili go, a następnie ukradli mu telefon komórkowy o wartości ok. 60 złotych. Później sprawcy włamali się również do automatów do gier, z których ukradli kasetki z pieniędzmi w kwocie ok. 3 tys. złotych – wyjaśnia Anna Filar, p.o. rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

Funkcjonariusze z kwidzyńskiej jednostki już kilka godzin po tym zdarzeniu zatrzymali podejrzanych mężczyzn w wieku 17-32 lat. Sprawców ujęto w jednym z mieszkań znajdujących się na terenie powiatu sztumskiego, a w trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się także do innych włamań na terenie powiatu sztumskiego.

-Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanym zarzutu rozboju i kradzieży z włamaniem – dodaje Anna Filar.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt dla 24 i 32-latka, natomiast wobec 17 i 21-latka sąd zastosował dozór policji. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fox)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

24.03.2016, 17:17
A zatrzymaliscie rowniez wlasciciela salonu gier? Czy w policji jesCze nie maja informacji ze takie salony od 3 miesiecy dzialaja nielegalnie w polsce

Pozostałe