Wystąpią Jerzy Kryszak i Tomasz Karolak

  • 22.03.2016, 12:50
  • (RB)
Wystąpią Jerzy Kryszak i Tomasz Karolak
Tegoroczne dni grodu Rolanda będą miały nieco inną oprawę. Prabuckie Centrum Kultury i Sportu chce zachęcić jak największą ilość osób do przyjścia na boisko przy gimnazjum. Zaplanowano turniej rodzinny „Wymiatacze” oraz występ zespołu reggae i satyryka Jerzego Kryszaka. Trzydniowe święto zakończy natomiast Senioriada.

Chociaż do tegorocznego święta Prabut zostało jeszcze nieco czasu to jego organizatorzy już myślą o tym jak zachęcić mieszkańców miasta i gminy do wzięcia w nich udziału. Pewną nowością będzie turniej rodzinny, który otrzymał nazwę „Wymiatacze”. Wbrew tej, nieco mylącej, nazwie, nie będzie to jednak turniej siłowy, a rodzinny. Jak informuje Marcin Kruszyński, dyrektor prabuckiego centrum kultury, turniej ma zachęcić jak największą ilość osób do przyjścia na stadion przy ulicy Polnej.

-Nazwa turnieju rodzinnego może oczywiście wprowadzać w błąd, ale cała impreza będzie miała charakter czysto rodzinny. Turniej przygotuje i poprowadzi specjalistyczna firma mająca doświadczenie w tego typu imprezach plenerowych. Chcielibyśmy, aby w tym turnieju wzięło udział 8 drużyn czteroosobowych. Cztery drużyny reprezentowałyby miasto i kolejne cztery teren gminy. Do końca marca czekamy na propozycje ze strony min. sołtysów i radnych, czy w turnieju mają wziąć udział konkretne rodziny czy też np. reprezentacje kilku sołectw i osiedli miejskich – mówi Marcin Kruszyński.

Jak podkreśla dyrektor PCKiS jest również wstępnie przygotowany program na tegoroczne Dni Prabut. Rozpoczną się one w piątek, 27 maja i potrwają do niedzieli, 29 maja. Pierwszego dnia, z myślą o młodzieżowej publiczności oraz sympatykach muzyki reggae, wystąpi Marika. W sobotę, 28 maja, odbędzie się wspominany już wcześniej turniej rodzinny „Wymiatacze”. Wieczorem, na scenie wystąpi natomiast zespół Tomasza Karolaka, aktora znanego z wielu filmów czy ostatnio z serialu Rodzinka.pl. Gwiazdą wieczoru będzie tego dnia satyryk i kabareciarz Jerzy Kryszak. W ostatnim dniu święta miasta, odbędą się natomiast Senioriada czyli cykl konkursów i zabaw przygotowanych z myślą o seniorach.

(RB)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe