Groźny wypadek motocyklisty

  • 29.03.2016, 22:05
  • (jk)
Groźny wypadek motocyklisty
Do kolejnego groźnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 55, w okolicy zjazdu do Ryjewa. Jadący od strony Kwidzyna 58-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i rozbił się na poboczu drogi. Nieprzytomny i ranny mieszkaniec Malborka został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło w miniony piątek, 25 marca, tuż po godzinie 13.00.

-Do zdarzenia zadysponowano  zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie oraz dwa zastępy z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryjewie.  Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Następnie ranny motocyklista został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego – informuje st. kpt. Jan Chodukiewicz, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

Policjanci ustalili, że kierowcą motocykla był 58-letni mieszkaniec Malborka.

-Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem honda, na łuku drogi zaczął wyprzedzać osobowe audi.  W pewnym momencie stracił jednak panowanie nad pojazdem, uderzył w skarpę i wpadł do rowu – wyjaśnia mł. asp. Bożena Schab, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

W wyniku wypadku mężczyzna doznał obrażeń wielu narządów. Nieprzytomny został przetransportowany helikopterem do szpitala.

-Badanie krwi wykaże, czy motocyklista był trzeźwy – dodaje rzecznik KPP Kwidzyn. -Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i apelują do kierujących o zachowanie ostrożności na drogach.

(jk)

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe