sobota, 20 kwietnia 2024 08:42

XIII Bieg Unijny w Kwidzynie

koło 500 zawodników wzięło udział w tegorocznym, XIII Unijnym Ogólnopolskim Biegu Ulicznym w Kwidzynie. Bieg główny (2 km) wśród juniorek wygrała Julia Goc z KTT „Ironman” Kwidzyn, a wśród juniorów w najszybciej finiszował Wojciech Serkowski z GKS Żukowo. Wśród juniorów młodszych triumfowali natomiast Monika Dubiela (LLKS Bubichowo) oraz Tomasz Kurowski (GKS Żukowo).

Z przebiegu imprezy zadowolony jest Lech Kwiatkowski, prezes KKL „Rodło” Kwidzyn, głównego organizatora zawodów.

-Szkoły zgłosiły do startu więcej osób, jednak pogoda i panujący chłód, chyba wystraszyły młodych biegaczy. Mimo to zawody należy uznać za sukces. Cieszy na pewno większa frekwencja niż rok temu. Podniósł się również poziom sportowy biegu głównego, w którym rywalizowało aż 60 startujących (w ubiegłym roku było to 40 zawodników), a wśród nich pojawili się medaliści mistrzostw Polski. Głównym celem zawodów jest jednak popularyzacja biegów wśród najmłodszych i właśnie start dzieciaków jest dla nas najważniejszy.

Najmłodsi musieli pokonać trasę 600 m, a rywalizację wśród klas I-III wygrali: Nadia Morawska (SP 4 Kwidzyn) i Błażej Szyca (PSP Lubichowo). Uczniowie klas IV-VI ścigali się już na nieco dłuższym dystansie 700 m, który najszybciej pokonali: Zuzanna Sitko (SP 2 Kwidzyn/KKL „Rodło”) oraz Dominik Rudawski (Truso Elbląg). W kategorii młodziczek (1100 m) jako pierwsza do mety dobiegła natomiast Zuzanna Latańska (Nadwiślanin Chełmno), a wśród młodzików triumfował Filip Ostrowski (KKL „Rodło” Kwidzyn).