środa, 24 kwietnia 2024 05:46

MMTS zwycięża w Piotrkowie Trybunalskim

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn przygotowujący się do nowego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn odnieśli kolejne zwycięstwa sparingowe. Podczas pobytu w Piotrkowie Trybunalskim kwidzynianie najpierw pokonali gospodarzy, a dzień później rozprawili się z Gwardią Opole.

W towarzyskich potyczkach w Piotrkowie Trybunalskim wzięły udział cztery drużyny: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, MMTS Kwidzyn, Gwardia Opole i Wybrzeże Gdańsk. Zmagania rozpoczęły się od pojedynku gdańszczan z piłkarzami Opola, zakończone pewnym zwycięstwem Gwardii 30:20 (13:10).

Tuż po nich swoje starcie rozegrali kwidzynianie, którzy zmierzyli się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Niestety już początek meczu nie ułożył się po myśli czerwono-czarnych, którzy przegrywali z gospodarzami 3:1. W 14 minucie gry podopiecznym trenera Patryka Rombla udało się co prawda zniwelować straty do 1 bramki – 7:6, jednak chwilę później gospodarze rzucili trzy bramki z rzędu wychodząc na czterobramkowe prowadzenie 10:6. Ostatecznie pierwsza odsłona meczu zakończyła się bezpieczną przewagą gospodarzy 16:12. Po przerwie kwidzynianie w końcu przełamali swoją niemoc i od 36 minuty kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W efekcie kwidzynianie najpierw doprowadzili do remisu, a potem wyszli na prowadzenie 22:24. W 50 minucie przewaga MMTS wynosiła już 24:27 i choć gospodarze próbowali odrobić straty, to zwycięstwo pozostało po stronie kwidzyńskiego zespołu.

Drugiego dnia rywalizacji w Piotrkowie Trybunalskim jako pierwsi na boisko wyszli kwidzynianie, którzy zmierzyli się z Gwardią Opole. Mecz rozpoczął się od prowadzenia czerwono-czarnych 1:4, a chwilę później 2:6. Przewaga kwidzyńskiego zespołu rosła i w końcówce pierwszej połowy wynosiła już nawet pięć bramek – 7:12, jednak przed przerwą Gwardii udało się zmniejszyć straty do zaledwie trzech trafień. Po przerwie kwidzynianie nadal kontrolowali jednak przebieg wydarzeń na boisku. Rosła też przewaga MMTS, który w 51 minucie prowadził już 17:24. Zwycięstwo drużyny trenera Patryka Rombla pozostało więc niezagrożone.

Warto także dodać, że w drugim meczu rozegranym tego dnia Piotrkowianin Piotrków Trybunalski pokonał Wybrzeże Gdańsk 29:25.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MMTS Kwidzyn 30:32 (16:12)

Piotrkowianin: Procho, Schodowski - Mróz 7, Woynowski 3, Iskra 4, Swat 2, Góralski, Nastaj 4, Pożarek, Schodowski, Makokwiejew, Tórz 2, Pacześny 7, Wędrak 1.

MMTS: Szczecina, Kiepulski, Żurawski - Janikowski 4, Genda 2, Nawrocki 3, Krieger 3, Peret 2, Szpera 1, Klinger 1, Szczepański 4, Rosiak, Nogowski 2, Pilitowski, Seroka 8, Ossowski 1, Potoczny 1.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 20:27 (10:13)

Gwardia: Malcher, Zając - Zadura 1, Adamski 1, Morawski 4, Jankowski 2, Tarcijonas 1, Stańko, Bernaś, Mokrzki 2, Bąk 2, Lemaniu 3, Łangowski 1, Siwak 3.

MMTS: Szczecina, Pilitowski, Żurawski - Janikowski 1, Genda 7, Nawrocki, Krieger 2, Peret, Szpera 2, Klinger, Szczepański 2, Rosiak 3, Nogowski 1, Pilitowski 1, Seroka 4, Ossowski 1, Potoczny 3.