piątek, 19 kwietnia 2024 07:13

Juniorzy MTS II gromią Sambora

Zawodnicy MTS II Kwidzyn dosłownie rozgromili Sambora Tczew w kolejny meczu ligi juniorów w piłce ręcznej. Kwidzynianie wygrali we własnej hali aż 47:20! Warto również dodać, że aż trzech graczy zdobyło w tym meczu po siedem bramek. Po dwóch wygranych drugi zespół MTS prowadzi również w tabeli rozgrywek juniorów starszych.

Mecz rozpoczął się od skutecznego rzutu karnego wykonanego przez Mateusza Daszka. Odpowiedź kwidzynian była jednak dość dobitna, bowiem w kolejnych 4 minutach gry gospodarze rzucili pięć bramek. W efekcie MTS II prowadził już z rywalami 5:1. I choć po dwóch trafieniach Aleksa Jączyńskiego goście zmniejszyli straty do zaledwie trzech bramek, to gospodarze ponownie odpowiedzieli zdobyciem pięciu bramek z rzędu. W efekcie po 14 minutach gry MTS II prowadził już 10:3.
W kolejnych minutach podopieczni trenera Patryka Rombla stopniowo powiększali swoją przewagę nad rywalami, aby zakończyć pierwszą połowę meczu wynikiem 23:12. Po przerwie sytuacja wyglądała tak samo i nadal oglądaliśmy dominację zespołu z Kwidzyna. Wystarczy powiedzieć, że przez początkowy kwadrans drugiej połowy gracze MTS II zdobyli 10 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach rywali – 33:14.
W 52 minucie przewaga gospodarzy wynosiła już 20 bramek – 37:17 i stan ten utrzymywał się przez kolejne cztery minuty. Od wyniku 39:19 był to już jednak popis tylko jednego zespołu. Kwidzynianie rzucili bowiem rywalom 8 bramek (w tym 3 trafienia Michała Klapki) przy zaledwie jednym trefieniu Rafała Waruszewskiego, kończąc mecz wysokim, aż 27-bramkowym zwycięstwem.

MTS II Kwidzyn – MKS Sambor Tczew 47:20 (23:12)
MTS II: Makowski, Kotuła – Gimiński 6, Zadrożny 1, Rudnicki 2, Kosmala 7, Grzenkowicz 7, Klapka 7, Werra 4, Guziewicz 2, Rynk 5, Jaworski, Guse 3, Kowszuk 3.
Sambor: Różycki, Pytka – Nastały 3, Sadowski 5, Śmiełowski, Szramke, Jączyński 5, Romanowski, Skonieczny, Waruszewski 5, Strużyński, Daszek 2.