piątek, 26 kwietnia 2024 00:25

Agata Kowalska – mistrzynią Polski juniorek!

Agata Kowalska została mistrzynią Polski juniorek w chodzie sportowym na 10 km. Zawodniczka Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” wywalczyła złoty medal na mistrzostwach Polski juniorów rozgrywanych w miniony weekend w Toruniu.

Agata Kowalska  została mistrzynią Polski juniorek w chodzie sportowym z czasem 49.54,83. Siódma na tym dystansie była również Karolina Jaworska, która ukończyła rywalizację z wynikiem 55.05,41. Trenerem zawodniczek KKL Rodło Kwidzyn jest Wojciech Margulewicz.

Warto dodać, że podczas mistrzostw rozgrywanych w Toruniu wystąpił również Marcin Taraszkiewicz, który w swoim biegu na 5 km był szósty. Uzyskany przez niego czas 17.10,12 pozwolił mu jednak w łącznej klasyfikacji na zajęcie dopiero 25 miejsca. Wygrał Nikodem Dworczak z LKS Nadodrze Powodowo, który dystans pokonał w czasie 14.56,63 bijąc przy tym swój dotychczasowy rekord życiowy.