wtorek, 23 kwietnia 2024 23:15

Kwidzynianki tracą punkty z SMS ZPRP I

Szczypiornistki MTS Kwidzyn przegrały swoje pierwszoligowe starcie z SMS ZPRP I Płock. Podopieczne trenera Andrzeja Marszałka ograły kwidzynianki 23:26. W ligowej tabeli zespół z Kwidzyna jest trzeci i wyprzedza płocczanki lepszą różnicą bramek.

Autor: Mirosław Wiśniewski

Mecz MTS – SMS ZPRP I rozpoczął się od trafień Michaliny Wąsik i Sylwii Kowalskiej, na które szybko odpowiedziały Weronika Rorat i Daria Cieślak. Później przewagę zyskały jednak kwidzynianki, co swoimi rzutami potwierdziły: Karoliny Wicik, Sylwii Kowalskiej i Mileny Kaczmarek. W efekcie po 11 minutach gry podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego prowadziły 5:2.

Płocczanki powiększały swoją przewagę

Niestety na tym skończyła się dobra gra gospodyń, które równie szybko zdobywały przewagę, co ją następnie traciły. Płocczanki rzuciły bowiem pięć bramek z rzędu za sprawą Izabeli Świerżewskiej i Weroniki Rorat. W efekcie po 16 minutach meczu SMS ZPRP I prowadził w kwidzyńskiej hali 5:7. Dopiero wówczas trafiła Sylwia Kowalska, ale piłkarki gości stopniowo powiększały swoją przewagę. W 22 minucie gry po rzucie karnym Weroniki Weber było już 7:10, a na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy płocczanki prowadziły już 4 bramkami – 8:12. Na szczęście w końcówce lepiej dysponowane były gospodynie, które wykorzystały kontrataki MTS. W efekcie po trafieniach Michaliny Wąsik i Mileny Kaczmarek gospodynie zbliżyły się przed przerwą na dwie bramki – 10:12.

Fatalny początek drugiej połowy

Niestety początek drugiej połowy ustawił praktycznie to spotkanie do końca.  Przez pierwszych 6 minut kwidzynianki trafiły bowiem tylko raz przy pięciu golach SMS ZPRP I – 11:17. Gospodynie starały się odrobić straty, ale udało im się jedynie zmniejszyć straty do 4 bramek. W 45 minucie przy stanie 16:20 ponownie zaatakowały płocczanki, które zdobywając cztery trafienia z rzędu podwyższyli swoje prowadzenie do 8 bramek – 16:24.

Zabrakło czasu i skuteczności

W ostatnich 10 minutach gospodynie rzuciły się do szaleńczego odrabiania strat. Dzięki trafieniom Amelii Zawalich, Darii Somionki, Wiktorii Niziałek czy Martyny Guziewicz kwidzynianki zbliżyły się do rywalek. W zespole z Plocka punktowała jednak Izabela Świerżewska, której dwie bramki pozwoliły drużynie SMS ZPRP I ostatecznie wygrać to spotkanie.

MTS Kwidzyn – SMS ZPRP I Płock 23:26 (10:12)

MTS: Bielak, Reowicz, Kłos – Wicik 3, Guziewicz 3, Zawalich 4, Łupczewska, Wąsik 3, Kowalska 5, Czarnik, Niziałek 1, Heromińska, Somionka 2, Kreft, Kaczmarek 2, Wartecka.

Kary: 10 minut

SMS ZPRP I: Pająk – Gajewska 1, Pędziwiatr, Świerżewska I. 10, Knop, Świerżewska J. 2, Konieczna, Weber 2, Pachołek, Rorat 5, Szołtysek 1, Grabińska 3, Bugajewska, Cieślak 2.

Kary: 10 minut + czerwona kartka dla Mileny Knop