sobota, 20 kwietnia 2024 15:53

Puchar pojechał do Ostródy

Karol Adamski wygrał XI Indywidualne Mistrzostwa Kwidzyna gry w kapsle „Kwidzyn Kapsel Tour”. Mieszkaniec Ostródy w pokonanym polu zostawił dwóch kwidzyniaków: Tomasza Müllera i Adama Łukaszewskiego. W trzech turniejach kwidzyńskich zawodów rywalizowało łącznie 36 osób.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski/Kurier Kwidzyński

Jak informuje Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji, główny organizator zawodów, Wyścig został rozegrany zgodnie z kwidzyńskimi przepisami gry w kapsle. Liczyła się w ilość pstryknięć, pomniejszona o bonusy punktowe uzyskiwane na premiach znajdujących się na trasie. W kategorii dziewcząt, a także w rywalizacji juniorów młodszych i juniorów starszych zawody rozegrane zostały na 3 etapach.

Kategorię dziewcząt wygrała Kamila Wołejszo, która wynikiem 29 pkt wyraźnie wyprzedziła następne w kolejności Katarzynę Cepurdej oraz Igę Müller. W kategorii juniorów młodszych triumfował Mateusz Maliszewski - 30 pkt, który wyprzedził Emila Wiśniewskiego - 39 pkt. O trzecie miejsce rozegrana została dogrywka, w której Władysław Cepurdej ostatecznie okazał się lepszy od Wiktora Wołejszo. Trzecia z kategorii, rywalizacja juniorów starszych, odbywała się praktycznie bez emocji. Sklasyfikowano w niej jedynie dwóch zawodników, a kategorię wygrał Wojciech Łukaszewski, który okazał się lepszy od Szymona Wiśniewskiego o 4 punkty.

Nieco inaczej wyglądała rywalizacja w kategorii open, do której przystąpiło 20 osób. Uczestnicy musieli w niej pokonać całą 100 metrową trasę Kwidzyn Kapsel Tour (10 etapów). Zwyciężył Karol Adamski z Ostródy, który uzyskał 103 pkt. O dwa punkty więcej zdobył Tomasz Müller z Kwidzyna, a trzecie miejsce na podium wywalczył kolejny kwidzynianin Adam Łukaszewski.