piątek, 19 kwietnia 2024 13:20

Juniorzy MTS I Kwidzyn powalczą o złoto

Szczypiorniści MTS I Kwidzyn zagrają o złoty medal mistrzostw Polski juniorów! Podopieczni pary trenerskiej: Maciej Mroczkowski – Mateusz Hanis w półfinałowym starciu pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski 33:42 (19:20). O tytuł mistrzowski już jutro powalczą z Siódemką Miedź I Legnica, która w drugim półfinale pokonała Truso Elbląg 36:32 (20:16).

Autor: Fot. @kpr.ostrovia.3

Początek meczu był wyrównany, a jako pierwsi większą przewagę uzyskali gracze MTS I. W 8 minucie, po dwóch trafieniach Mateusza Kosmali, kwidzynianie wyszli bowiem na prowadzenie 3:5. Chwilę do trafił także Michał Biegański, ale gracze z Kwidzyna odpowiedzieli skutecznymi rzutami Alana Guziewicza i Wojciecha Kowszuka. W efekcie po 10 minutach gry MTS I prowadził w Ostrowie Wielkopolskim 4:7!

Niestety w kolejnych minutach kwidzynianie stracili wypracowaną wcześniej przewagę. Dzięki skutecznej grze Patryka Marciniaka i Mikołaja Przybylskiego gospodarze najpierw zbliżyli się do Kwidzyna na jedną bramkę – 7:8, a następnie doprowadzili do remisu i w 16 minucie wyszli na jednobramkową przewagę – 11:10. Podopieczni pary trenerskiej Maciej Mroczkowski – Mateusz Hanis wyrównali już minutę później po skutecznym rzucie karnym Mateusza Kosmali. W 18 minucie Filip Wadowski zapewnił natomiast skromne prowadzenie drużynie z Kwidzyna – 12:13. Choć chwilę później Jakub Przybylski doprowadził do remisu to wyrównany okres gry utrzymywał się do 22 minuty i stanu 14:14. Wówczas kwidzynianie odskoczyli rywalom na dwie bramki po trafieniach Gustawa Jankowskiego i Łukasza Orlicha – 14:16. I choć gospodarzom na minutę przed końcem pierwszej połowy udało się doprowadzić do remisu – 18:18 to na przerwę, z minimalną przewagą,do szatni schodzili kwidzynianie. W ostatniej minucie rzut karny wykorzystał bowiem Mateusz Kosmala i kwidzynianie prowadzili z Ostrovią 19:20.

Początek drugiej odsłony meczu to efektowna gra MTS I Kwidzyn. Co prawda pierwszą bramkę zdobył Dominik Mazurek, ale dobra postawa kwidzyńskiego bramkarza sprawiła, że kwidzynianie odskoczyli rywalom na 3 bramki – 20:23. Kolejna dominacja MTS I przyszła od 43 minuty i stanu 25:28. Skutecznie interweniował wówczas Bartosz Kotuła, a kwidzynianie rzucili pięć bramek przy jednym trafieniu Ostrovii. W efekcie po 47 minutach gry  i trafieniach Gustawa Jankowskiego kwidzynianie prowadzili już 26:33. Co więcej, 5 minut później, po golach Filipa Wadowskiego i Wojciecha Kowszuka przewaga gości wzrosła do 9 bramek – 30:39 i już tylko katastrofa mogła odebrać zwycięstwo kwidzyńskiej drużynie. W 60 minucie Nikodem Kutyła i Łukasz Orlich podwyższyli prowadzenie MTS I do 10 bramek – 32:42 i podopieczni pary trenerskiej M. Mroczkowski – M. Hanis mogli rozpocząć taniec radości ciesząc się ze zdobycia medalu mistrzostw Polski juniorów. Wynik końcowy skutecznym rzutem ustalił co prawda Jakub Balik, ale wysokie i pewne zwycięstwo Kwidzyna

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – MTS I Kwidzyn 33:42 (19:20)

Ostrovia: Foterek, Zduńczyk – Przybylski J. 2, Kryszczak 2, Marciniak 14, Taczka, Przybylski M. 6, Mazurek 1, Smółka 1, Stachowski, Biegański 5, Balik 2.

Kary: 12 minut

MTS I: Makowski, Kotuła – Skiba, Kosmala 10, Grzenkowicz 3, Dembowski P., Kowszuk 6, Guziewicz 3, Jankowski 5, Kutyła 4, Orlich 3, Wadowski 8.

Kary: 8 minut