Błaszczyk wygrał jubileuszowy bieg Liwa Cup

• 5.10.2018, 23:49 (aktualizacja 06.10.2018 00:02)
Błaszczyk wygrał jubileuszowy bieg Liwa Cup Fot. Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński
X jubileuszowy prabucki uliczny bieg „Liwa Cup” już za nami. W kategorii open wystartowało 119 zawodniczek i zawodników. Wśród kobiet biegowy dystans w czasie 0:15:57 pokonała Katarzyna Ptashuk z Achilles Leszno. W kategorii mężczyzn tryumfował Patryk Błaszczyk z Ustki z czasem 0:13:44. Najszybszą biegaczką z terenu miasta i gminy Prabuty została Katarzyna Jarosińska a wśród panów Kamil Łukasiak.

Raz w roku prabuckie ulice w centrum miasta są na kilka godzin wyłączane z ruchu samochodowego. Okazją do tego są zawody biegowe czyli „Liwa Cup”. W tym roku odbywał się już po raz dziesiąty a więc organizatorzy mieli za sobą pierwszy jubileusz. Zanim na starcie zameldowali się dorośli biegacze, rozgrywane były biegi dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Dla najmłodszych zawodników organizatorzy przygotowali znacznie krótsze odcinki. Przedszkolaki musiały zatem przebiec 400 metrów, ich nieco starsze koleżanki i koledzy 800 m. Dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich przygotowano dystans 2 km. Główny bieg, którego trasa liczyła w tym roku 4800 metrów mieli do pokonania dorośli w kategorii open. W porównaniu z poprzednimi edycjami prabuckiej „Liwy”, tegoroczna była o kilkaset metrów krótsza. Powodem jej skrócenia i jednocześnie zmiany przebiegu trasy jest trwający od kilkunastu miesięcy remont drogi wojewódzkiej 524. Najszybciej wyznaczoną trasę wśród mężczyzn pokonał Patryk Błaszczyk z Ustki z czasem 0:13:44. Wśród pań z czasem 0:15:57 zwyciężyła Katarzyna Ptashuk z Achilles Leszno.

Ogłoszenie lokalne Kwidzyn

Najszybszą zawodniczką w gronie pań z miasta i gminy Prabuty została Katarzyna Jarosińska. Jej pokonanie prawie 5 km zajęło 0:21:45. Najszybszym Prabucianinem, tak jak w roku ubiegłym został Kamil Łukasiak na co dzień biegający w barwach KKL Rodło Kwidzyn. Prabuckiemu lekkoatlecie przebiegnięcie pięciu kółek po ulicach miasta zajęło 0:15:55.