czwartek, 25 kwietnia 2024 13:02

Supra Kwidzyn 9 kolejka sezon 2022/2023 V Liga 'KEEZA'

SUPRA KWIDZYN – Pierwszy raz na remis! W meczu 9 kolejki rozgrywek V ligi pomorskiej – grupa Gdańsk II w sezonie 2022/2023, drużyna Supry Kwidzyn remisuje na wyjeździe 1:1 z zespołem Pogoni Prabuty.
  • Źródło: Michał Trautsolt

Źródło: Michał Trautsolt

01.10.2022 w pierwszy październikowy weekend drużyna Supry Kwidzyn wybrała się do Prabut, gdzie mierzyła się z zespołem Pogoni. Mecz ten posiadał kilka ciekawych pozaboiskowych podtekstów. Jednym z nich niech będzie fakt, że obecny trener Supry Kwidzyn w przeszłości reprezentował barwy oraz prowadził zespół z Prabut. Kolejnym, to zawodnicy z kadry Supry, tacy jak Tomek Wacławski, Patrick Barwiński, czy Grzegorz Łazarczyk również z przeszłością piłkarską na prabuckich boiskach. No i cały ciężar gatunkowy derbów powiatu Kwidzyńskiego, dodający temu spotkaniu pikanterii.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli gospodarze tego spotkania, którzy już w pierwszej minucie, po stałym fragmencie gry, zdobyli bramkę z drużyną, która przez cały poprzedni miesiąc w potyczkach ligowych nie straciła żadnej. Po kilku chwilach, goście doszli do głosu i próbowali pokonać bramkarza Pogoni. Swoje próby mieli Wacławski, Myścich, Górka i Juchniewicz, jednak drogę do bramki w 21 minucie meczu znalazł Karol Karpus, dla którego było to już 3 trafienie w tym sezonie. Po golach, niestety, gra nieco się zaostrzyła, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Po przerwie drużyna Supry kontynuowała rozgrywanie akcji od tyłu, zaś zespół gospodarzy skutecznie wybijał ich z rytmu, co jakiś czas wyprowadzając kontratak. Mecz był prowadzony w środku pola, a sędzia tego spotkania bardzo często musiał używać gwizdka i uspokajać zawodników obu drużyn. Swoje sytuacje miały obie drużyny, jednak kibice zgromadzeni tego dnia dość licznie na trybunach, bramek już nie oglądali.

Supra Kwidzyn po raz drugi w tym sezonie zgubiła punkty, tym razem remisując z drużyną Pogoni Prabuty 1:1, w efekcie czego spadła z pozycji lidera na 3 miejsce w tabeli, ustępując tylko Kolejarzowi Chojnice (wygrana w bezpośrednim pojedynku 2:0) oraz Stynie Godziszewo, z którą zmierzy się w najbliższej kolejce. Mecz odbędzie się w sobotę 8.10 o godzinie 15:00 na stadionie miejskim w Kwidzynie. Wszystkich sympatyków piłki nożnej i drużyny Supry zapraszamy!

Bramki: P. Urbanowicz (1’) – K. Karpus (21’)

SUPRA: S. Wojtowicz – M. Górka, K. Karpus, J. Gretkowski, P. Barwiński, G. Łazarczyk (P. Lewandowski), P. Obiała, P. Juchniewicz, P. Myścich, A. Tamowicz (T. Wróbel), T. Wacławski

POGOŃ: M. Rutecki – M. Wiśniewski, B. Dąbrowski, M. Nawalaniec, M. Kowalski (P. Marciniak), P. Urbanowicz (M. Modrzewski), M. Szpociński (B. Sowiński), S. Woźniak, D. Śmietański, B. Serdyński (M. Stępka), D. Tatara