TEATR: Koncert pieśni patriotycznych.

start 11.11.2018 godz. 18:00

Kwidzyńskie Centrum Kultury

Lokalizacja: Kwidzyn, ul. Katedralna 18

TEATR: Koncert pieśni patriotycznych

„Niepodległa 2018” to koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej, które towarzyszyły Narodowi Polskiemu w trudnych chwilach, podczas ważnych wydarzeń dziejowych, które były i nadal są istotnym elementem tożsamości narodowej.

Zaprezentowane zostaną utwory m.in. z powstania styczniowego, listopadowego, warszawskiego, pieśni żołnierskie, które przez lata uzyskały status pieśni narodowych.

Całość połączy komentarz, osadzający prezentowane utwory w wybranych kontekstach historycznych.

 

Alicja Węgorzewska znana i ceniona na świecie i w Polsce śpiewaczka operowa, łączy wspaniały głos, niesamowitą osobowość sceniczną i doskonały talent aktorski. Występuje na scenach operowych, na największych Festiwalach Europy, śpiewa z równą łatwością wielkie partie operowe, przepiękne utwory musicalowe jak i utwory crossoverowe. Sama pisze teksty, produkuje przedstawienia i festiwale, prowadzi przedszkole i zajmuje się szeroko pojętą edukacją dzieci i młodzieży. Wielokrotnie uświetniała swoimi występami międzynarodowe festiwale, imprezy państwowe i biznesowe, wielokrotnie witała z całą Polską Nowy Rok podczas oficjalnych telewizyjnych koncertów sylwestrowych, występowała wielokrotnie w polskich placówkach dyplomatycznych na całym świecie, uświetniała Dni Polskie na świecie i wydarzenia związane z wejściem Polski do Unii Europejskiej, wielokrotnie występowała na wydarzeniach poświęconych Janowi Pawłowi II i innych chrześcijańskich wydarzeniach. Więcej informacji na temat Alicji Węgorzewskiej na oficjalnej stronie Artystki www.alicjawegorzewska.com.

 

Kiedy: 11 listopada 2018 r., godz. 18:00

Gdzie: Teatr, ul. Katedralna 18

Wstęp: wolny za okazaniem wejściówki (do odbioru od 30 października w kasie teatru).

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.