DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Wykład dr. Zbigniewa Girzyńskiego.

start 19.10.2018 godz. 17:00

Kwidzyńskie Centrum Kultury

Lokalizacja: Kwidzyn, ul. Katedralna 1

Wykład dr. Zbigniewa Girzyńskiego

Wykład dr. Zbigniewa Girzyńskiego "Józef Piłsudski - ojciec niepodległości".

Józef Piłsudski przeszedł na świat w najbardziej smutnym okresie polskiej historii w 1867 r. Kolejna klęska powstańcza sprawiła, że w nawet najbardziej patriotycznych sercach zgasła jakakolwiek nadzieja na odrodzenie niepodległej Polski. W tych warunkach dorastać przeszło młodemu Józefowi Piłsudskiemu, który w wieku zaledwie lat 17 stracił matkę, a mając lat 20 na 5 lat został zesłany na Syberię. Wrócił z zesłania nie tylko nie złamany, ale z silną wolą do walki o to by wyrwać polskie dusze z popowstańczej traumy i poderwać Polaków do jeszcze jednej, tym razem zwycięskiej, próby wywalczenia i obrony naszej Niepodległości w latach 1918-1920…

 

Po wykładzie odbędzie się  koncert w wykonaniu laureatów "Turnieju zdarzeń artystycznych Szkoła z talentem" oraz promocja tomiku wierszy p. Barbary Lipińskiej-Postawy pt. "Moja Niepodległa i zwykłe życie".

 

Barbara Lipińska-Postawa urodziła sie w 1954 roku w Łodzi. Z wykształcenia jest psychologiem.
Przez wiele lat pracowała w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kwidzynie. Miała tam okazję realizować się jako autorka małych sztuk teatralnych pisanych Specjalnie dla wychowanek Ośrodka i wystawianych na prawdziwej scenie miejscowego teatru. Jej utwory – sztuki i wiersze – ukazywały się w wielu publikacjach. Były recytowane i śpiewane na wielu uroczystościach i koncertach w całej Polsce.
Kilka z nich zostało nagrodzonych w konkursach literackich.

 

Kiedy: 19 października 2018 r., godz. 17:00

Gdzie: Zamek w Kwidzynie

Wstęp: wolny.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.