Spektakl "Dom pozbawiony głowy".

start 12.11.2018 godz. 18:00

Kwidzyńskie Centrum Kultury

Lokalizacja: Kwidzyn, ul. Słowiańska 13

Spektakl "Dom pozbawiony głowy"

PRODUKCJA KWIDZYŃSKIEGO CENTRUM KULTURY

 

"Dom pozbawiony głowy" to autorski spektakl teatralny Stowarzyszenia Seniorzy 50+. Sztuka opowiada historię zwaśnionej rodziny, dla której pieniądze, są wyznacznikiem człowieczeństwa. Na skutek rodzinnego dramatu, rodzina musi przez jeden dzień, udawać i sprawiać wrażenie, jakby te lata rozłąki nie miały w ogóle miejsca, co wywołuje lawinę komplikacji. Na scenie oglądamy siedem, jakże różnych postaci, które szukają odpowiedzi na trudne pytania, jakimi są śmierć, wina i miłość.

 

Przygotowania do premiery spektaklu "Dom pozbawiony głowy " trwały niemal 5 miesięcy. Grupa seniorów ze stowarzyszenia 50+, podjęła się próby produkcji spektaklu teatralnego, w którym to wcielając się w różne postacie, mogą odgrywać na scenie swoje role, zupełnie swobodnie. Ta teatralna przygoda i zarazem ciężka praca (przeliczając na godziny, to ponad 80 godzin spędzonych na scenie) zaowocowała pełnym spektaklem teatralnym, z muzyką i scenografią.

 

W spektaklu obnażamy wszystkie niedoskonałości, z racji wieku nie wstydzimy się ich, akceptujemy je wszystkie, zgodnie z tym jak chce natura, nie tylko nasza wewnętrzna, ale i również ta która nas otacza. Czerpaliśmy z przygotowań i uczyliśmy się wszystkiego od początku, uczyliśmy się siebie, wszystko po to żeby zaprezentować się Państwu, czyli widzom z jak najlepszej strony. Czy to ustrzeże nas przed wpadkami? Pewnie nie, ale na pewno zrobimy wszystko, żeby ich było, jak najmniej. 

 

Podjęliśmy się trudnego tematu. Autorski scenariusz zapewnił nam swobodę wyrażenia swoich opinii na dany temat, na taką kolej rzeczy, jaka czeka nas wszystkich. Bo jaki człowiek ma wpływ na śmierć bliskiej nam osoby? Oczywiście żaden! Wszystko zależy od tego, co ta osoba nam po sobie pozostawi. Jeśli nie pozostawi nam nic? Jeśli pozostawi nas bez środków do życia, wtedy sama śmierć nie jest już, tak ważna. Pieniądze stają się wtedy ważniejsze. Bo dzięki nim możemy przetrwać - możemy żyć! O tym opowiadamy w naszym domu! W domu pozbawionym głowy!

 

Scenariusz: Arek Jaroń, Jadźka Rozpiątkowska

Reżyseria: Arek Jaroń

Aktorzy: Krystyna Witkowska, Aleksandra Papierz, Maria Łakota, Czesława Borkowska, Bożena Lisowska, Jadźka Rozpiątkowska, Irena Szwedko

Czas trwania: 60 minut

 

Kiedy: 12.11.2018r., godz. 18:00, 13.11.2018r., godz. 18:00, 15.11.2018r., godz. 18:00

Gdzie: Czarna Sala, ul. Słowiańska 13

  9,99 zł (bilety do nabycia w kasie teatru w godz. 15:30-20:30, rezerwacja tel. 55 279 3424)

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.