TEATR: Koncert Nahorny Trio.

start 04.01.2019 19:00

Kwidzyńskie Centrum Kultury

Lokalizacja: Kwidzyn, ul. Katedralna 18

TEATR: Koncert Nahorny Trio

Ukazała się właśnie najnowsza płyta Włodzimierza Nahornego pt. "Ballad book. Okruchy dzieciństwa". Utwory składające się na nowy album w całości zadedykowane zostały naszemu miastu. W nowych kompozycjach muzyk powraca do swoich młodzieńczych lat spędzonych w Kwidzynie. Włodzimierza Nahornego, zwanego Chopinem polskiego jazzu, przedstawiać nie trzeba nawet tym, którzy tego gatunku muzycznego słuchają rzadko. Nowa płyta jest nieocenioną formą promocji naszego miasta w Polsce i na świecie. 

Koncert związany jest z 785. rocznicą założenia miasta. 

“Włodzimierz Nahorny to postać nie mająca sobie równej na polskiej scenie jazzowej. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jest absolwentem PWSM w Sopocie. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Najważniejsze z nich to: I nagroda solistyczna i zespołowa na Jazz nad Odrą 64; II nagroda na Konkursie Młodych Muzyków Jazzowych w Wiedniu w 1966; I nagroda na Festiwalu Jazzowym w Wiedniu 1967, którą odebrał z rąk Duka Ellingtona; I nagroda na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu kolejno w 1972 i 1973 r.

Jest kompozytorem najsłynniejszej powojennej polskiej piosenki Jej Portret. Ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim Bim-Bomem, z zespołem A. Trzaskowskiego, A. Kurylewicza, i wreszcie z Breakoutami w okresie ich największej popularności. Jego ogromną aktywność w ostatnich dwóch dekadach dokumentują płyty: Ich Portret, Kolędy na cały rok, Piosenki Lwowskie, Nahorny-Szymanowski - Mity, Nahorny-Chopin - Fantazja Polska, Nahorny-Karłowicz - Koncert, Nahorny Trio Dolce far niente... i nic więcej, Śpiewnik Nahornego,  Nahorny Sextet – Chopin Genius Loci i najnowsza - Nahorny Trio HOPE

Jego muzyka to poezja, romantyzm, refleksja, język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Jest osobowością niedefiniowalną. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. Jego idiom to pojęcie tak szerokie jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych doświadczeń. Jest człowiekiem o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełnym energii i nowatorskich koncepcji. Przez krytyków nazwany jest Chopinem jazzu.” 

więcej informacji: http://www.mariuszbogdanowicz.pl/pressroom/nahorny-trio/

 

Nahorny Trio w składzie: 

Włodzimierz Nahorny - fortepian  

Mariusz Bogdanowicz - kontrabas

Piotr Biskupski - perkusja

 

WSTĘP WOLNY.

 

wejściówki do odebrania w kasie kinoteatru od 18 grudnia 2018 r.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.