TEATR: Koncert Wiosenny ZPiT Powiśle.

start 24.03.2019 17:00

Kwidzyńskie Centrum Kultury

Lokalizacja: Kwidzyn, ul. Katedralna 18

“Wiosno, wiosno ach to ty…” Koncert ZPiT Powiśle

“Wiosenna aura coraz częściej zagląda w naszą szarą codzienność, a Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" spróbuje, by wiosna zagościła również w naszej duszy. Jak co roku  w repertuarze koncertu znajdą się lekkie i optymistyczne utwory jak “Gaiczek zielony”,  “Tan w Kwidzynie u Bartnika”, “Cztery mile lasu” oraz tańce z różnych regionów Polski. Zaprezentują się wszyscy uczestnicy zespołu, czyli około 60 osób”  - zachęcają Ewa Jamrozek i Alicja Kizińska — instruktorki grupy.

Gaiczek zielony, Tan w Kwidzynie u Bartnika, Cztery mile lasu

Koncerty Zespołu Pieśni i Tańca Powiśle cieszą nas już od ponad pół wieku. Barwne stroje, uśmiech na twarzach tancerzy i wokalistów zarażają optymizmem każdego widza. W swej historii zespół dał ponad 630 koncertów, przechodząc przez niezliczone ilości godzin na próbach i zajęciach. Dzięki swojej pracy członkowie zespołu mogą poszczycić się wieloma artystycznymi osiągnięciami, nagrodami i wyróżnieniami, które świadczą o jego renomie oraz o docenieniu go przez społeczeństwo.

“Jeden koncert to przedsięwzięcie, nad którym pracuje się miesiącami, to pisanie scenariusza, wybór repertuaru muzycznego i opracowywanie układów tanecznych, ale najwięcej pracy muszą włożyć uczestnicy, by opanować każdy najmniejszy ruch na scenie. To nie tylko praca indywidualna, ale i zbiorowa, gdzie jedna para zależy od drugiej.”  - mówi Ewa Jamrozek.

W skład zespołu wchodzi kilka grup wiekowych, od najmłodszych 6-latków, poprzez grupę młodzieżową aż do najbardziej doświadczonej grupy osób dorosłych. Takie wspólne projekty wszystkich grup działają motywująco na młodsze dzieci, które widzą, że wytrwałość i ciężka praca mogą doprowadzić ich w przyszłości do poziomu artystycznego swoich starszych kolegów i koleżanek.

Kiedy: 24 marca 2019 r., godzina 17:00

Gdzie: Teatr, ul. Katedralna 18

  5 zł od osoby (bilety do nabycia w kasie teatru oraz online)

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.