Święto Konstytucji 3 Maja.

start 03.05.2019 12:00

Kwidzyńskie Centrum Kultury

Lokalizacja: Kwidzyn, Plac św. Jana Pawła II

Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych. Waga święta została podkreślona m.in. uczynieniem tego dnia wolnym od pracy. W kraju organizuje się szereg uroczystości i pochodów, które mają przypomnieć jak istotnym wydarzeniem było uchwalenie tejże Konstytucji 3 maja 1791 roku.

 

W 228 rocznicę powstania Konstytucji 3 Maja Kwidzyńskie Centrum Kultury jak już co roku zaprasza na plac przed teatrem, gdzie w atmosferze godnej i podniosłej będzie można wysłuchać koncertu patriotycznego w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich, którym na fortepianie akompaniować będzie prof. Adam Manijak.

 

ROMUALD SPYCHALSKI  

tenor, konferansjer, kompozytor, aranżer. Wokalną karierę rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Tamina w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta. Koncertował w Niemczech , Francji, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych.

W jego bogatym repertuarze znajdują się utwory z gatunku liryki wokalnej, dzieła oratoryjno-kantatowe, arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe, pieśni neapolitańskie, utwory m.in. Jana Kiepury.

 

ANNA SPYCHALSKA

wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką.

Szczególne miejsce w Jej dorobku artystycznym zajmują koncerty z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej "Obligato" pod dyrekcja Jerzego Sobeńki, koncert inaugurujący XX Festiwal Straussowski w podkrakowskiej Wieliczce.

 

Program obchodów: 

10:00 SKWER KOMBATANTÓW (rozpoczęcie, przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego, przemarsz na Plac św. Jana Pawła II)

 

11:00 KATEDRA (uroczysta msza święta)

 

12:00 PLAC ŚW. JANA PAWŁA II (koncert patriotyczny)

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.