TEATR: Frida. Życie Sztuka Rewolucja.

start 14.05.2019 19:00

Kwidzyńskie Centrum Kultury

Lokalizacja: Kwidzyn, ul. Katedralna 18

TEATR: Frida. Życie Sztuka Rewolucja.

Frida Kahlo - najsłynniejsza monobrew świata!!!

Spektakl FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja został okrzyknięty teatralnym wydarzeniem 23 FESTIWALU GWIAZD MIĘDZYZDROJE 2018, zaprezentowany m.in. na Festiwalach Teatralnych w Polsce, a także z entuzjazmem przyjęty w LONDYNIE,  jest pierwszym polskim projektem teatralnym inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo.

Wzruszający, pełen pasji, muzyki i kolorów spektakl jest unikatowym wydarzeniem scenicznym z pogranicza teatru, video art. oraz video teatru.  

W tytułowej roli występuje aktorka i malarka Martyna Kliszewska, absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie oraz wydziału malarstwa ASP w Łodzi. 

Ten monodram, pełen emocji, współczesny w wyrazie i treści porusza widzów swą autentycznością przekazu oraz barwnym projekcjami zrealizowanym we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie Arkadia Nieborów. 

Podkreślana przez recenzentów oraz gości uroczystej premiery staranność w oddaniu kolorytu i kulturowości Meksyku to tylko jeden z atutów tego niezwykłego spektaklu. 

Honorowy patronat nad projektem objęła Ambasada Meksyku w Polsce, a także Komitet Honorowy składający się ze znakomitych polskich artystów malarzy: śp. Edwarda Dwurnika, Rafała Olbińskiego oraz popularyzatora sztuki meksykańskiej w Polsce Marka Kellera.

W 2019 roku obchodzimy 65 rocznicę śmierci artystki co stanowi dodatkowy powód do przypomnienia osoby oraz fascynującej twórczości artystki, którą w 2002 roku przybliżyła nam Pelelope Cruz, a sam film “Frida” otrzymał 21 nominacji oraz 2 Oskary. 

 

OBSADA: 

Martyna Kliszewska w roli Fridy Kahlo

Scenariusz i reżyseria: Jakub Przebindowski 

Scenografia: Witek Stefaniak

Kostiumy: Martyna Kliszewska

Projekcje: Michał Jaskulski 

Choreografia: Anna Głogowska

Muzyka: Ygor Przebindowski

Kiedy: 14 maja 2019r. godz. 19:00

Gdzie: Teatr w Kwidzynie

Cena: 40 zł* 

*Bilety w przedsprzedaży do 30 kwietnia w cenie  30 zł, od 1 maja cena regularna 40 zł.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.