"Rwa Kulszowa” - komedia tylko dla dorosłych

start 09.06.2019 19:00

Kwidzyńskie Centrum Kultury

Lokalizacja: Kwidzyn, ul. Słowiańska 13

RWA KULSZOWA

a niech mnie… “RWA KULSZOWA” - tylko dla dorosłych

 

Shefield. Mały rodzinny dom, a w nim sześć sióstr, sześć historii życiowych i ta jedna - obowiązkowa INTRYGA.

 

Tego nie można ominąć, tego nie można nie zobaczyć, a potem nie da się już “odzobaczyć”.

Mamy wielki zaszczyt zaprosić Państwa na ŚWIATOWĄ PREMIERĘ nowego spektaklu Arka Jaronia “Rwa Kulszowa”. Po niewątpliwym sukcesie poprzedniego projektu tj. “Domu pozbawionego głowy”, tym razem udział w projekcie teatralnym zaproponowaliśmy miejscowym aktorom amatorom w wieku 25-50 lat. Ku naszej wielkiej radości zebrała się wspaniała i jak twierdzi reżyser utalentowana grupa, która od pierwszego spotkania twardo trwa w postanowieniu, by dać z siebie wszystko. Warsztaty teatralne trwały od lutego, a ich zwieńczeniem będą dwa premierowe spektakle 9 i 10 czerwca. Na scenie będziemy mogli podziwiać talent 8 uczestników i jednego gościa specjalnego, którzy teraz w pocie czoła ćwiczą swoje role, by dorównać poziomem do profesjonalnych aktorów.
“Spektakle komediowe to jedne z trudniejszych ról dla aktorów. Jak się okazało zdecydowanie łatwiej jest grać role dramatyczne, niż okiełznać humor buzujący w nas podczas zabawnych scen, ale i tak się nie poddajemy” - twierdzą uczestnicy projektu.
Warsztaty teatralne nie polegały jedynie na roli odtwórczej, to uczestnicy mieli realny wpływ na kształt scenariusza i tego jak chcą zaprezentować swoje postacie.

“Rwa kulszowa” to spektakl komediowy oparty na sytuacjach, które pisze samo życie, ale sprytnie ułożonych w spójną całość. Rozbawi do łez, ale może przywoływać refleksje z życia widza.

Scenarzysta i reżyser:
Arek Jaroń
W wieku zaledwie 15 lat podjął pracę w Gminnym Ośrodku Kultury w Pszczółkach, na stanowisku koordynator ds. kultury i sportu. Jego ścieżka zawodowa wiodła Go przez szkoły teatralne, warsztaty aktorskie, udział w kabaretach, by w ostateczności sięgnąć po pełne produkcje teatralne dla widzów dorosłych i spektakle familijne.
Ukończył warsztaty pedagogiczno-teatralne dla edukatorów służące poznaniu metod i narzędzi pedagogiki teatru, współpracował przy projektach produkcji teatralnych z ośrodkami kultury i szkołami min. OKSIB CIEPLEWO,GOK PRZYWIDZ, MOK PELPLIN, SZKOŁY KATOLICKIE W PRUSZCZU GDAŃSKIM. W swojej działalności promuje warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez wykorzystanie metody Augusto Boala.
W 2018r. reżyserował spektakl realizowany dla KCK „Dom pozbawiony głowy”.

Kiedy: 9 i 10 czerwca 2019 o godz. 19:00
Gdzie: Czarna Sala
Koszt: 10 zł od osoby
Bilety dostępne w kasie Teatru (wkrótce online)

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.