Demagog - ostatnia odsłona - spektakl.

start 17.06.2019 19:00

Kwidzyńskie Centrum Kultury

Lokalizacja: Kwidzyn, ul. Słowiańska 13

Demagog - ostatnia odsłona

Spektakl “Demagog” w reż. Sergiusza Mizery

Mamy przyjemność po raz kolejny zaprosić Państwa na spektakl Demoagog, tym razem w jego ostatniej osłonie.

„Demagog” to pierwszy projekt teatralny grupy artystycznej „Sotie”, utworzonej na przełomie października i listopada 2018 r. przez Sergiusza Mizerę w Kwidzyńskim Centrum Kultury. Podczas trzech miesięcy regularnych warsztatów dotyczących podstaw pracy w roli aktora, odbywających się w Czarnej Sali, liczna młodzież z Kwidzyna i okolic miała okazję, niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu, sprawdzić jak czują się na scenie, w jaki sposób powinna przebiegać praca z tekstem dramatycznym, a także w jaki sposób aktor kreuje postać, którą ma zagrać. Pierwszym testem dla nowoutworzonej grupy miał być jednak Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Z tym wyzwaniem grupa poradziła sobie bardzo dobrze i to właśnie m. in. jej członkowie otrzymali możliwość reprezentowania Kwidzyna na wojewódzkim i ogólnopolskim etapie OKR-u.

 

Spektakl „Demagog” to historia opowiadana na kilku płaszczyznach. Publiczność będzie miała możliwość poznać rzeczywistość zarazem bardzo dla nich odległą, bo dziejącą się w mieście ogarniętym wojną domową, jak i bardzo im bliską – rzeczywistość podziałów, zadr i wzajemnej nienawiści. Spektakl został przez grupę pomyślany jako przestroga, ostrzeżenie wypowiedziane ustami najsłabszych, często bezbronnych. To opowieść o tym, co dzieje się z człowiekiem w obliczu zagrożenia, swoista symulacja naszych własnych losów, komfortowa, bo dziejąca się na scenie, niepokojąca, bo tak podobna do naszego świata. Fabuła została uformowana w taki sposób, by wyraźnie zarysowane postaci pozwoliły ukazać szeroki wachlarz portretów psychologicznych, oscylujących pomiędzy spokojnym życiem w pokoju, a walką o każdy dzień życia. Rzeczywistość pozorną, skierowaną ku zdesperowanym masom, jak również rzeczywistość realną, bezkompromisową i okrutną.

 

Kim jesteśmy?

29 października odbyło się pierwsze, robocze spotkanie grupy teatralnej, które pod względem frekwencji przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. Chętnych było tyle, że jedynym rozwiązaniem było podzielenie uczestników na dwa odrębne, lecz współpracujące ze sobą zespoły. Po niemalże pięciu miesiącach pracy, liczba osób ustabilizowała się w okolicy pięćdziesięciu w wieku od 13 do 18 lat, co jak na poprzednie tego typu przedsięwzięcia jest wynikiem znakomitym. 7 i 8 kwietnia „Sotie” zadebiutował we własnym domu – na deskach Czarnej Sali, a z uwagi na bardzo dobry odbiór publiczności, padła decyzja o powtórnym podzieleniu się z Państwem efektami swojej pracy. 

 

Kiedy: 17 czerwca godzina 19:00 i 20:40.

Gdzie: Czarna Sala, ul. Słowiańska 13.

  19:00   5 zł od osoby (bilety dostępne w kasie teatru)

  20:40    5 zł od osoby (bilety dostępne w kasie teatru)

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.