Rok kamienia- spektakl

start 07.03.2020 17:00

Kino Kwidzyn

Lokalizacja: Kwidzyn, Katedralna

Dawno, dawno temu. Za górami, za lasami.
Tam, gdzie ludzka noga jeszcze nie postała.
Żyły stare wiedźmy, ich gromada cała.(…)”

Dawno, dawno temu..., a jednak dzisiaj.
Spektakl teatralny oparty na legendach, starych opowiadaniach i niewyjaśnionych okolicznościach, które zaważyły na losach milionów ludzi na całym świecie.
Każdy z nas słyszał legendy o wiedźmach, które od wieków chcą być akceptowaną częścią społeczeństwa. Według swojej interpretacji, amatorska grupa teatralna pod kierunkiem Arka Jaronia - reżysera i jednocześnie twórcy scenariusza, spróbują przybliżyć i pokazać, jak złożoną osobowością może być wiedźma, a zarazem jak wciąż bliska naszemu życiu jest sfera mistycznych przekonań, wierzeń i zabobonów. Nie bez przyczyny używają słowa "osobowość".
Wiedźma, czy jak kto woli Baba Jaga, to postać, której zmysły po stokroć przekraczają zmysły ludzkie, a którymi wiedźma potrafi do woli manipulować.
W spektaklu "Rok kamienia" historia zatoczy krąg wokół porwanej dziewczynki, która staje się częścią złożonej legendy odradzającej się co osiem lat od i do roku kamienia. A może to już nie legenda, a obnażenie człowieka z jego przekonań do prastarych wierzeń, guseł i przesądów tak żywych, jakby miały miejsce jeszcze przed chwilą?

PREMIERA
Kiedy: 7 marca 2020, godzina 17:00
Gdzie: teatr, ul. Katedralna 18
Cena: 15 zł

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.