Dzielono się opłatkiem przy ognisku

  • 27.12.2016, 14:31 (aktualizacja 29.12.2016, 00:37)
  • (RB)
Dzielono się opłatkiem przy ognisku Andrzej Słowiński
Pasterka to nierozerwalny element bożonarodzeniowej tradycji. W prabuckiej Konkatedrze nie skończyło się jednak tylko na samej mszy. Na placu przy kościele rozpalono ognisko, wystąpił chór parafialny, a wierni dzielili się opłatkiem i grzanym winem.

Wigilia Bożego Narodzenia to nie tylko wspólna kolacja w gronie najbliższych, ale także czas, kiedy w kościołach odprawiana jest Pasterka. Zazwyczaj, po jej zakończeniu, wierni udają się do swoich domów. W Prabutach było jednak nieco inaczej. Po nabożeństwie odprawionym w miejscowej Konkatedrze, ks. kanonik Dariusz Juszczak złożył wiernym życzenie oraz zaprosił wszystkich na plac przy świątyni. Tam na wiernych czekały same niespodzianki. Zapłonęło ognisko przygotowane przez Mirosława Żochowskiego, a przy kolędach wykonywanych przez chór parafialny dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia. Można było również zostać obdarowanym grzanym winem.

Jak podkreśla Andrzej Słowiński z parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, tegoroczne spotkanie zorganizowane po pasterce to zupełnie nowy zwyczaj.

-Mamy nadzieję, że właśnie takie wspólne spotkanie po pasterce, przy ognisku, z kolędami wykonywanymi przez chór parafialny, stanie się naszą nową tradycją. Również obdarowywanie gości grzanym winem jest nowością, z którą raczej się nie spotykamy – przyznaje A. Słowiński.

(RB)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe