Przedszkole to nie pięknie urządzone sale

  • 16.02.2017, 15:35 (aktualizacja 16.02.2017, 15:38)
  • (op)
Przedszkole to nie pięknie urządzone sale archiwum Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi
-Przedszkole to nie budynek i mury czy pięknie urządzone sale, to My i Nasze Dzieci, które tworzą fundamenty i zacieśniają więzi. Przedszkole to widok ukochanej Pani, wspaniałych kolegów i poczucie tej magicznej, cudownej, domowej atmosfery. Nasze Przedszkole to dla nas wielkie wsparcie, okazywana życzliwość i szacunek na każdym kroku - twierdzą rodzice, których dzieci uczęszczają do Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie.

To jedyna tego typu placówka publiczna, znajdująca się w gestii samorządu miasta Kwidzyna. Placówka przeznaczona jest dla dzieci zdrowych oraz niepełnosprawnych. Magdalena Chmielecka, dyrektor przedszkola, podkreśla, że każdy nauczyciel posiada wykształcenie przynajmniej  dwukierunkowe - wychowanie przedszkolne przygotowujące do pracy  z dziećmi oraz pedagogikę specjalną umożliwiającą pracę z dzieckiem niepełnosprawnym. W oddziale integracyjnym może przebywać maksymalnie 20 dzieci, w tym do 5 niepełnosprawnych. Placówka rozpoczyna właśnie rekrutację.

-Oferujemy bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w ramach podstawy programowej. Tylko jeden złoty kosztuje godzina pobytu dziecka w przedszkolu ponad podstawę programową, zapewniamy profesjonalną kadrę pedagogiczną oraz wsparcie rozwoju dziecka w oparciu o szeroką opiekę specjalistyczną. Wsparcie zapewniają rehabilitant, logopeda, pedagog specjalny, surdopedagog, tyflopedagog, dogoterapeuta i hipoterapeuta - informuje Magdalena Chmielecka.

Dzieci mogą brać udział w licznych, nieodpłatnych zajęciach dodatkowych. Placówka realizuje szereg programów autorskich. Obecnie trwa rekrutacja dzieci , które pójdą do przedszkola od września bieżącego roku

 

(op)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe