Bierzmy wszystko co nas łączy, odrzućmy wszystko co nas dzieli

  • 25.04.2017, 16:11 (aktualizacja 28.04.2017, 23:15)
  • RB
Bierzmy wszystko co nas łączy, odrzućmy wszystko co nas dzieli Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński
Senator RP Anna Maria Anders, córka generała Władysława Andersa odwiedziła Prabuty. Okazją do jej przyjazdu było uroczyste nadanie rondu nazwy imienia jej ojca. W uroczystościach uczestniczył również wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Nie mogło zabraknąć prabuckich samorządowców oraz mieszkańców.

Dla senator RP Anny Marii Anders to była niezwykła chwila. Stanęła bowiem przy tablicy, na której widniało nazwisko jej ojca.

-To jest dla mnie ogromy zaszczyt i wielka przyjemność być w Prabutach. Nie przyjechałam do was jako minister ani senator tylko jako córka generała Andersa - mówiła senator Anna Maria Anders.

Stanisław Tadeusz Anders, jeden z inicjatorów nadania nazwy rondu właśnie imienia generała Władysława Andersa podkreślał również, że to był szczególny dzień. To uwieńczenie starań mieszkańców, którzy chcieli upamiętnić wielkiego patriotę.

-Z perspektywy czasu można śmiało powiedzieć, że warto było czekać półtora roku aby gościć niezwykłą osobę jaką jest senator Anna Maria Anders – powiedział Stanisław Tadeusz Anders.

Więcej w papierowym wydaniu Kuriera Kwidzyńskiego

Fot. Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński

 

RB

Zdjęcia (52)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fatale
fatale 26.04.2017, 14:11
Jest wojewoda jest senator PIS gdzie są lokalne struktury PIS z Arwidem Żebrowskim?? na grillu?

Pozostałe