Znaleziono „zardzewiałą śmierć”

  • 18.05.2017, 07:52 (aktualizacja 18.05.2017, 07:58)
  • RB
Znaleziono „zardzewiałą śmierć” KPP Kwidzyn
Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło kilkadziesiąt lat, ziemia co jakiś czas pokazuje ukrytą w niej „zardzewiałą śmierć”. Tak właśnie się stało w Grabowie, kiedy podczas prac jeden z rolników wyorał dziwnie wyglądające przedmioty. O swoim odkryciu poinformował Policję

Na miejsce znaleziska oficer dyżurny KPP natychmiast skierował mundurowych, którzy zabezpieczyli wskazane miejsce. O wszystkim poinformowano również saperów z jednostki wojskowej w Chełmnie. Do czasu ich przyjazdu miejsce znalezienia niewybuchów zabezpieczali funkcjonariusze z Posterunku Policjanci w Sadlinkach. Jak się okazało znalezione niewybuchy to pociski artyleryjskie w ilości 12 sztuk. Kilka godzin później znaleziska zostały zabrane przez saperów i zdetonowane. Policjanci apelują aby pamiętać o tym, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub innego podobnego przedmiotu nie wolno go dotykać, przenosić w inne miejsce czy rzucać nim. Odkryty pocisk należy zostawić na miejscu i od razu zawiadomić policję.

RB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe