Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Rusza remont krajowej 55-tki

  • 11.07.2017, 14:05 (aktualizacja 14.07.2017 08:25)
  • RB
Rusza remont krajowej 55-tki Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński
Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Już na przełomie sierpnia i września rozpocznie się remont drogi krajowej nr 55 pomiędzy Bądkami a Gardeją. Zostaną wyremontowane również zatoki autobusowe i chodniki dojściowe do tych zatok. Remont zakończy się we wrześniu. W październiku drogowcy usuną 68 drzew.

Gdański oddział Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planujemy wykonanie remontu drogi krajowej K 55 na przełomie sierpnia i września. Remont będzie przeprowadzony metodą nakładki bitumicznej i będzie polegał na sfrezowaniu częściowo starej nawierzchni i wykonaniu nowych warstw, wyrównawczej i ścieralnej. Nową nawierzchnię zyska ok. 8,5 km drogi krajowej. Do tego zostaną wyremontowane zatoki autobusowe i chodniki dojściowe do tych zatok. W czasie prac droga będzie cały czas przejezdna. Remont będzie wykonany metodą połówkową – najpierw jedna strona drogi, a następnie druga. W związku z tym trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami – ograniczeniem prędkości i ruchem wahadłowy. Po 15 października rozpocznie się wycinka tych drzew, które stanowią największe zagrożenie dla kierowców. Gdańska dyrekcja otrzymała zgodę na usunięcie 68 sztuk.

RB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robson
Robson 11.07.2017, 18:55
Tak jest ta droga nosi status drogi krajowej łącząca dwie duże agromeracje powyżej 40 tys mieszkańców. Ta droga według prawa drogowego i infrastruktury drogowej powinna mieć dodatkowe pasy awaryjne po obu stronach jezdni min 50 cm do 1.2 m .
Rgkw
Rgkw 11.07.2017, 18:49
Remont remontem. Tu nie chodzi o asfalt. Stan nawierzchni jest w dobrym stanie. Chodzi przede wszystkim a te drzewa na skraju drogi. Poszerzenie jezdni w obu kierunkach załatwi i przymknie niezadowolonych. Wydaje mi się że inne drogi potrzebują ręki sameg Boga bo tam nawet diabeł zapomniał o tych odcinkach. Np. Odcinek mareza - nebrowo. Albo mareza - Podzamcze, Czy nawet rozpędzony Sadlinki. Tam też jeżdżą samochody osobowe a nie rajdowki typu offroad.

Pozostałe