Bieg osób niepełnosprawnych

  • 28.05.2017, 13:55 (aktualizacja 12.07.2017, 14:02)
  • (jk)
Bieg osób niepełnosprawnych Jacek Kluczkowski
Kilkadziesiąt osób stanęło na starcie Biegu Osób Niepełnosprawnych w Kwidzynie. Niepełnosprawne osoby startowały w kilku kategoriach, w tym wózków ręcznych i elektrycznych. Impreza od lat towarzyszy Unijnemu Ogólnopolskiemu Biegowi Ulicznemu, którego organizatorem jest Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny "Rodło" w Kwidzynie. Organizatorem biegu dla niepełnosprawnych jest Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

-W tym roku niepełnosprawni biegacze oraz osoby poruszające się na wózkach wzięły udział w zawodach już po raz dwunasty. Jako Dom Pomocy Społecznej angażujemy się w przygotowanie tego biegu. Najlepszym zawodnikom, w poszczególnych kategoriach, wręczane są medale i nagrody, ale tak naprawdę liczy się udział i pokonanie całego dystansu, mimo ograniczeń, z którymi zmagają się niepełnosprawne osoby. Chciałam podziękować wszystkim, którzy od lat pomagają nam w organizacji tego biegu, w tym sponsorom, a także wolontariuszom, bez których trudno byłoby zorganizować bieg - podkreśla Wiesława Cichowicz z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

W kategorii kobiet po 18 roku życia zwyciężyła Ewa Matysiak z Malborka. W kategorii mężczyzn po 18 roku życia najszybszy okazał się Daniel Kuriata, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

-Bardzo się cieszę. W ubiegłym roku nie udało mi się wygrać. Przygotowałem się do tego biegu. Dużo jeździłem na rowerze. Biegałem także po lesie. Wygrałem już po raz czwarty. Chciałbym w przyszłym roku także pobiec - twierdzi Daniel Kuriata.

Najszybsza w konkurencji wózków była Dominika Niebrzegowska z Kwidzyna. Wśród kobiet do 18 roku życia zwyciężyła Agnieszka Nowicka z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie, natomiast w tej samej kategorii  wśród mężczyzn wygrał Nikodem Jarecki z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Okrągłej Łące. W biegu uczestniczyły także niepełnosprawne dzieci. Nie zabrakło kategorii wózków elektrycznych, w której kolejny rok wystartowali Małgorzata Janiszewska, Celina Kowzan i Piotr Partyka, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Nagrody niepełnosprawnym zawodnikom wręczali Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie oraz Roman Bera, wiceburmistrz Kwidzyna. Organizatorzy przygotowali także niespodzianki. Spośród uczestników biegu wylosowano osoby, które otrzymały nagrody za udział w imprezie.

(jk)

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe