Dwa zwycięstwa tenisistów z WTZ

  • 29.06.2017, 14:30 (aktualizacja 13.07.2017, 20:34)
  • (jk)
Dwa zwycięstwa tenisistów z WTZ Jacek Kluczkowski
Dwie drużyny tenisistów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, zwyciężyły w swoich grupach podczas czwartej kolejki Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w hali Morskiego Robotniczego Klubu Sportowego w Gdańsku. Tenisiści, w zależności od poziomu sprawności, startują w trzech grupach: A, B i C. Razem z niepełnosprawnymi tenisistami w ligowych rozgrywkach biorą udział także opiekunowie.

Drużyna WTZ Kwidzyn, w składzie Jarosław Chorzępa, Daniel Kuriata, Szymon Szpociński i opiekun Łukasz Olszewski okazała się najlepsza w grupie C. Indywidualnie w tej grupie zwyciężył Jarosław Chorzępa.  W grupie A zwyciężyła także drużyna WTZ Kwidzyn w składzie Artur Jurczak, Mariusz Kobus i opiekun Marian Behnke.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

-To był bardzo udany start naszych tenisistów. Warunki w hali MRKS był znakomite. Wszystko zostało przygotowane w profesjonalny sposób. Była także znakomita oprawa całego turnieju. Gratulacje naszym zawodnikom złożył Ryszard Weisbrodt, prezes Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Tenisa Stołowego. W tej samej hali swoje pierwsze kroki stawiała znakomita tenisistka stołowa Natalia Partyka. Teraz wakacyjna przerwa, a we wrześniu czeka nas czwarta kolejka ligi i mam nadzieję, że wypadniemy równie dobrze - twierdzi Marian Behnke.

W lidze startuje ok. 130 niepełnosprawnych tenisistów z całego Pomorza. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji.

(jk)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe