Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Sztumie
Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Sztumie
Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Sztumie

Rekolekcje w Krynicy Morskiej

  • 28.06.2017, 14:36 (aktualizacja 13.07.2017, 20:33)
  • (jk)
Rekolekcje w Krynicy Morskiej
Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie i mieszkańcy kwidzyńskiego Domu Pomocy Społecznej uczestniczyli w rekolekcjach, które odbyły się w Krynicy Morskiej. Rekolekcyjne spotkania organizuje Dom Zakonny Księży Werbistów.

-Nasi uczestnicy oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie od ponad 20 lat wyjeżdżają na rekolekcje. Z ojcami werbistami współpracujemy już od początku lat 90.  Przez kilka pierwszych lat rekolekcje odbywały się w Laskowicach Pomorskich. Później były organizowane w Górnej Grupie. Od kilku lat Dom Zakonny Księży Werbistów organizuje spotkania rekolekcyjne w Krynicy Morskiej. Dla wszystkich to wyjątkowy czas, który pozwala uczestnikom rekolekcji na wyciszenie i nabranie sił. Wszystko dzięki radom księży werbistów, kierowanych nie tylko podczas mszy świętych, ale codziennych spotkań z uczestnikami rekolekcji - uważa Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, prowadzonym przez Fundację „Misericordia”.

Wielu uczestników chętnie  co roku korzysta z możliwości wyjazdu do Krynicy Morskiej.

-W tym roku byłem ósmy raz. Wszystko mi się podoba. Znam już wszystkie miejsca. To odskocznia od tego co mam na co dzień. Dobrze się bawimy. W przyszłym roku, jak będzie taka możliwość, ponownie wybiorę się do Krynicy - twierdzi Krzysztof, niepełnosprawny uczestnik Warsztatu Terapii zajęciowej w Kwidzynie.

Kolejny wyjazd na rekolekcje do Krynicy Morskiej w przyszłym roku.                                                      

(jk)

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe