Piknik na Słonecznym Wzgórzu

  • 07.09.2017, 14:42
  • (jk)
Piknik na Słonecznym Wzgórzu Jacek Kluczkowski
Mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie udowodnili, że potrafią dobrze się bawić. Okazją był piknik rekreacyjno-sportowy. Impreza, która odbyła się 20 czerwca, organizowana jest co roku. Biorą w niej udział także wolontariusze, którzy na co dzień pomagają mieszkańcom domu oraz zaproszeni goście, w tym uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie.

Uczestników imprezy powitali Kazimierz Gorlewicz, dyrektor DPS w Ryjewie oraz Andrzej Klein, przewodniczący Rady Mieszkańców, życząc wszystkim dobrej zabawy.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

-Zmagania sportowe odbywały się w różnych konkurencjach. Rzut do celu, rzut piłką do kosza,  kręgle, tor przeszkód, biegi oraz wyścigi osób poruszających na wózkach, to niektóre z nich. Zawodnicy wykazali się dużą determinacją i zaangażowaniem. W zawodach uczestniczyły nawet osoby najmniej sprawne fizycznie. Przy wsparciu opiekunów zaliczały kolejne konkurencje. Poziom trudności był dość zróżnicowany, to co dla jednych było przysłowiową „bułką z masłem”, dla innych stanowiło niemałe wyzwanie - podkreśla Ewelina Dysko z Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie.

Na prawdziwym pikniku nie mogło zabraknąć kiełbasek z grilla.

-Było także smaczne  ciasto. Wszyscy, których nie opuszczała energia i nastrój do zabawy, mogli potańczyć przy skocznej muzyce. Po przerwie obiadowej rozegrany został mecz w dwa ognie. Do konkurencji przystąpiły dwie piętnastoosobowe grupy, w których skład weszli zarówno mieszkańcy jak i personel. Na czele pierwszej grupy stanął dyrektor Kazimierz Gorlewicz, drugiej grupie przewodziła Jolanta Mroczek, kierownik działu terapeutyczno-opiekuńczego. Przy gromkim dopingu publiczności drużyny rozegrały bardzo ekscytujące spotkanie, podczas którego nie zabrakło dramatycznych momentów. Były nieudane akcje, potknięcia, a nawet upadki. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna dyrektora domu - relacjonuje Ewelina Dysko.

Każda osoba, która uczestniczyła w sportowej rywalizacji otrzymała podziękowania, dyplom uznania oraz słodki upominek.

 

(jk)

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe