„Top One” gwiazdą XVII Dożynek Powiatowych

  • 16.09.2017, 21:12 (aktualizacja 16.09.2017 21:22)
  • RB
„Top One” gwiazdą XVII Dożynek Powiatowych Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński
Rolnicy, mimo niesprzyjającej w tym roku aury pogodowej zakończyli tegoroczne żniwa. Z tej okazji, po raz XVII tym razem w Sadlinkach odbyły się dożynki powiatowe. Starostami rolniczego święta byli Paulina Jerzyk i Przemysław Paliński. Chlebem upieczonym z tegorocznego ziarna, zgodnie z tradycją częstowali wójt Elżbieta Krajewska i starosta powiatu kwidzyńskiego Jerzy Godzik. Gwiazdą wieczoru był zespół „Top One”.

Mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Sadlinkach rozpoczęły się obchody święta rolników z terenu powiatu kwidzyńskiego. Po mszy dziękczynnej, jej uczestnicy udali się na plac w sąsiedztwie szkoły gdzie odbywała się tegoroczna impreza. Dla Elżbiety Krajewskiej, wójt gminy Sadlinki, tegoroczne dożynki były bardzo ważnym wydarzeniem. Nie ukrywała, że jest dumna z tego, że w tym roku swoje rolnicze święto rolnicy z terenu powiatu kwidzyńskiego mają właśnie na sadlińskiej ziemi. Starosta Jerzy Godzik przypomniał, że już po raz XVII odbywają się powiatowe dożynki. Podczas rolniczego święta rozstrzygnięto również konkurs na wieńce dożynkowe. Ich wykonawcami były: sołectwo Bądki (gm. Gardeja), sołectwo Julianowo (gm. Prabuty), sołectwo Wiśliny (gm. Sadlinki), sołectwo Tychnowy (gm. Kwidzyn) i sołectwo Jarzębina, Rudniki (gm. Ryjewo). Zanim na scenie pojawiła się tegoroczna gwiazda muzyczna czyli zespół „Top One” zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć występ zespołu „Powiśle”.

Więcej o tym wydarzeniu w najnowszym wydaniu Kuriera Kwidzyńskiego (13 września).

 

RB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe